SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BEYLİKDÜZÜ’NDE PSİKOLOJİK DESTEK

Engelliler ve aileleriyle ilgili birçok konuda hassasiyet göstererek hizmetlerine yön veren Beylikdüzü Belediyesi, psikolojik danısmanlık hizmeti vermeye başladı.

BEYLİKDÜZÜ’NDE PSİKOLOJİK DESTEK
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 11:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Belediye bünyesinde görev yapan psikologlar, engelli bireyler ve ailelerinin yaşadığı çeşitli sorunlara çareolmak için kolları sıvadı.

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, engellilere verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Engelli bireyler ve ailelerinin sağlık, eğitim, iş, bireysel ve sosyal hayat konularında yaşadıkları sorunların çözümüne destek olabilmek için müdürlük, psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Engelli bireyler ve ailelerine verilen hizmetlerde çözüm odaklı çalışılarak, kişilerin kendileri ve çevreleriyle ilgili farkındalık kazanması, ilgi alanlarının belirlenmesi, problem çözme stratejilerinin geliştirilmesi, olumsuz duygularla başa çıkabilme, ebeveyn ve kardeş çatışmalarının çözümlenmesi, dikkat dağınıklığı, kaygı ve depresyon konularında psikologlar tarafından ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

Psikolojik danışmanlık hizmeti, engelli bireyler ve ailelerinin yaşamlarını sürdürürken olası stres, özgüvensizlik, suçluluk, dışlanma, yetersizlik, keder hislerinin onarılmasını hedefliyor. Aile içinde ve sosyal yaşamlarında yaşadıkları problemleri çözme ve sorunlarla baş etme becerilerinin arttırılmasını amaçlıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA