SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BİLGİ EVLERİ’NDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Kutlu Doğum Haftası kapsamında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde program düzenledi. Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

BİLGİ EVLERİ’NDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Bu haber 27 Nisan 2017 - 12:20 'de eklendi.

Programda Bilgi Evi öğrencileri Peygamber Efendimiz ( SAV)’i anmak için hazırladıkları gösterileri sahneledi. Bilgi Evleri Çocuk Korosu’nun ilahiler seslendirdiği anma programında, öğrenciler okudukları ’40 Yaşındasın, Arşın Kubbelerine, 571 , Yetim Kız’ şiirleriyle izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Veda Hutbesi oratoryosu da ilgiyle izlendi.

 “ÜMMET-İ MUHAMMED’E SELAM OLSUN”

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu Salat-u Selam ile başladığı konuşmasında, “ Ümmet-i Muhammed’e selam olsun. Bilgi Evi öğrencilerimiz Peygamber Efendimiz için muhteşem bir program düzenlemişler. Gösterilerde onun hayatı izledik ve dinleme fırsatı bulduk. Bu yıl kutlu doğum teması güven toplumu. İslam coğrafyasında ne yazık ki kan ve gözyaşı var. Umarım, bu yıl kutlu doğum İslam coğrafyasında barışa ve güven toplumuna vesile olur. İlçemizde Bilgi Evlerimizle 70 bin çocuğumuzun eğitim hayatına dokunuyoruz. 200’ün üzerinde öğretmenimiz eğitim veriyor. 11’inci Bilgi Evimizi Kanarya’da açtık. Yerel yönetimler olarak eğitim hayatına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

‘KAİNATIN EFENDİSİ’ KONULU YARIŞMANIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

Etkinlik sonunda, Bilgi Evleri tarafından Küçükçekmece genelinde ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenen ‘Kainatın Efendisi’ konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu  tarafından verildi. Yarışmada birinci olan öğrenciler Küçükçekmece Belediyesi tarafından 2 bin TL, ikinci olan öğrenciler 1500 TL, üçüncü olan öğrenciler ise 1000 TL ile ödüllendirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA