SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BİLGİEVİ MEZUNLARI GURURLANDIRDI

Kuruluşundan bu yana Bilgievi’ne devam ederek mezun olan öğrenciler bir araya geldi. 700 Bilgievi mezunun katıldığı programda tiyatro, müzik ve resim alanında yeteneklerini sergileyen öğrenciler izleyenlerde hayranlık uyandırdı.

BİLGİEVİ MEZUNLARI GURURLANDIRDI
Bu haber 09 Şubat 2018 - 10:36 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Başakşehir Emin Saraç Bilgievi’nde gerçekleşen buluşmada Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’da gençleri yalnız bırakmadı. Kartoğlu, “  Sizler bizim gururumuzsunuz. Bilgievleri’nin başarısı hep konuşulurdu bugün bir kez daha tanık olduk. Göstermiş olduğunuz performansların profesyonellikten hiçbir farkı yok” dedi.

Bilgievi Mezunları Programı öğrencilerin yapmış olduğu resimlerin sergi açılışı ile başladı. Açılışı gerçekleştiren Yasin Kartoğlu ve beraberindekiler sergideki tüm resimleri gezerek detaylı inceledi. Sergi sonrası konser veren yedi Bilgievin’den mezun müzik öğrencilerinin gösterisi kulakların pasını sildi. Müzik gösterisinde solistlik yapan Şahintepe Bilgievi öğrencisi Yusuf Altundağ, “ 7 yıl Şahintepe Bilgievi’ne devam ettim. Tiyatro ve müzik başlamam için en temel bölümler oldu. Öncesinde sokakta top koşturmaktan başka bir şey yapmıyorduk” dedi. Bilgievleri’nde hazırlanarak Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanan Melisa Melis Yücal de,” Ben de Bilgievleri’nde kemanla başladım ama devam ettiğim lisemde komisyon çello çalmama karar verdi. Sağ olsun Başkanımızın desteği ile de bir çello sahibi oldum ve eğitimime devam edebiliyorum” dedi.

Programda tiyatro gurubunun doğaçlama olarak sergilediği performans ayakta alkışlandı. Duygu ve kelime geçişleri ile bir kareografi yaratan ekip keyifli anlar yaşattı. Soru cevap şeklinde başkanla sohbet etme şansı yakalayan Bilgievi mezunları merak ettiklerini Başkanla paylaştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA