SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BİSİKLET TUTKUNLARI BULUŞTU

Yediden yetmişe bisiklet tutkunları Şamlar Tabiat Parkı’nda, 3.2 km’lik macera dolu bir parkurda pedal çevirdi. Amatör ve profesyonel bisikletçilerin bir araya geldiği tura katılım yoğundu.

BİSİKLET TUTKUNLARI BULUŞTU
Bu haber 14 Ağustos 2017 - 14:21 'de eklendi.

Vatandaşların doğayla iç içe, temiz havada, ücretsiz olarak verilen bisikletlerle gerçekleştirdiği bisiklet turunun ikincisine yaklaşık 200 kişi katıldı. Şamlar 5. kapıda faaliyete geçen parkurda bisiklet kullanmak istemeyen vatandaşlar koşu ve yürüyüş yaptı.

Sabahın erken saatlerinde Şamlar Tabiat Parkı’na gelen vatandaşlar kayıtlarını yaptırarak bisikletlerini teslim aldı. Ormanın içerisinde, 3.2 km uzunluğundaki parkurda belediyenin ücretsiz olarak verdiği bisikletlerle maceralı bir sürüş gerçekleştiren amatör ve profesyonel sürücüler, turun sonunda bisikletlerini teslim etti.

Şamlar 5.kapı spor için tasarlandı

Vatandaşlarla birlikte parkurda bisiklet süren Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi bisiklet turu öncesi yaptığı konuşmasında, “ Şamlar 5.kapı’yı vatandaşlarımızın spor yapabilmeleri için düzenledik. Bisiklet turumuzu da ikinci defa düzenliyoruz. Her geçen gün katılım artıyor bu sevindirici ancak bizim amacımız sizleri bu alanda sürekli olarak bisiklet sürdüğünüzü görmek olacaktır.” dedi.

İnsanların harekete geçmesini sağlayarak sağlıklı yaşama destek olmak amacıyla Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü’nün projelendirdiği, sportif aktivite ve organizasyonların yapılacağı Şamlar 5.kapıda bisiklet severler pazartesi günleri hariç belediyenin ücretsiz bisikletleriyle 09’00-17’00 saatlerinde parkurdan faydalanabilirken kendi bisikletleriyle geldikleri takdirde akşam 21’00’e kadar bisiklet keyfini sürebilecekler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA