SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BİSİKLETE BİNMEYEN KALMAYACAK

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından bisiklet branşında verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 50 öğrenciye sertifikalarını takdim etti. Bisiklet kullanımı konusunda eğitim alan gençlerle birlikte ilçede bisiklet turu atan Başkan Kadıoğlu, “Esenyurt ’ta bisiklet kullanımını yaygınlaştıracağız” dedi. 

BİSİKLETE BİNMEYEN KALMAYACAK
Bu haber 26 Eylül 2016 - 12:13 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Esenyurt Belediyesi, ilçede bilinçli bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, bisiklet kullanımı konusunda kurs programı düzenledi. Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen kurs programına 50 öğrenci başvurarak 4 hafta eğitim aldı. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan 50 öğrenciye Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu eğitim sertifikalarını takdim etti. Sertifika töreni sonrası ise Başkan Kadıoğlu, bisiklet severlerle birlikte ilçede bisiklet turu attı.

“Çocuklarımıza bisiklet binmeyi öğrettik”

Bisiklet kullanımını Esenyurt ‘ta yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “ Tabi bizim bölgemiz bisiklet sporuna coğrafi olarak uygun değil ama buna rağmen spor müdürlüğümüz uygun olan yerlerde bu işi çözebilmiş. Gördüğünüz gibi ilk etapta çocuklarımıza bisiklet binmeyi öğrettik. Bir kulüp olma yoluna gideceğiz ve bu sporu yaygınlaştıracağız. Çünkü yetişkinlerin de bisiklet binmeye ihtiyacı var. Yani 66 bini gecen sporcu sayımızın içerisine çocuklarımızı da ilave ettik” diye konuştu.

İlçeye yeni bir parkın yapılacağı müjdesini de veren Başkan Kadıoğlu, “Burada Gaziler ve Şehitler parkımız var. Biri 90 dönüm diğeri 120 dönüm. O parkımız da herhalde 100 dönüm civarında olacak. Bu parkımızı da yaptığımız zaman buradan E-5’e kadar olan bölge ve çevresi tamamen yeşil alan parkı olmuş olacak. İçerisinde de birtakım üniteler olacağı için bu sporu da oraya koymuş olacağız. Böylece bu vadi tamamlanmış olacak” dedi.

“ Çocuklarınız sokaklardaki tuzaklara düşmesin”

Bisiklet eğitim alan öğrencilerin belgelerini ve madalyalarını takdim eden Başkan Kadıoğlu, ailelere seslenerek çocuklarının spordan uzak tutmamalarını tavsiye etti. Kadıoğlu, “ Buradan anne ve babalara söylüyorum çocuklar hangi spor dalını istiyorsa ona yönlendirin. Çünkü bizim bünyemizde her branşta spor eğitimi imkânı bulunmaktadır. Çocuklarınız sokaklardaki tuzaklara düşmesin. Bu tuzaklardan tekrar çocuğu kurtarmak zor oluyor, ama biz bunun içinde çalışıyor ve çaba gösteriyoruz” dedi.

Başkan Kadıoğlu, bisiklet sertifika töreni sonrasında Esenyurt Belediyesi Spor Parkında basketbol, golf, voleybol, tenis ve futbol oynayan sporculara eşlik ederek gençler ve çocuklarla spor yaptı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA