SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

‘HALKIMIZLA O ENGELLERİ YIKARIZ’

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Ankara Valiliği tarafından alınan gösteri ve yürüyüş yasağını eleştirerek “AK ŞOV’ların yapılacağı köprü ve tünel açılışlarında güvenlik sorunu olmuyor ama ulusal bayramlarımızın kutlanması ve Ulu Önderimizin Atamızın anması söz konusu olunca, güvenlik sorunları ortaya çıkıyor” dedi.

‘HALKIMIZLA O ENGELLERİ YIKARIZ’
Bu haber 18 Ekim 2016 - 23:04 'de eklendi.

Ankara Valiliği tarafından güvenlik gerekçesi ile dün alınan her türlü yürüyüş ve mitingin 30 Kasım’a kadar yasaklandığını duyurulması üzerine TBMM Genel Kurulu’nda konuyu gündeme getiren Didem ENGİN, “Ne ilginç ve ne acıdır ki AK ŞOV’ların yapılacağı köprü, tünel açılışlarında güvenlik sorunu olmuyor ama ulusal bayramlarımızın kutlanması ve Ulu Önderimizin Atamızın anması söz konusu olunca, güvenlik sorunları ortaya çıkıyor” diyerek Hükümet’in tutumunu eleştirdi.

AKP’nin yasakçı zihniyetinin her ulusal bayram yaklaştıkça benzer mazeretlerden medet umduğunu belirten Didem ENGİN, “AKP ulusal bayramlarımızı, Cumhuriyet’imizi, Atatürk’ü unutturma çabasına girişiyor” dedi.

Valiliğin aldığı yasak kararını sert şekilde eleştiren Didem ENGİN, halkımızın Cumhuriyet’e ve Atatürk’e olan bağlılığına da değindi ve “Unutmayınız ki siz 29 Ekim yürüyüşünü engellemeye çalıştıkça biz Cumhuriyet Bayramımızı daha büyük coşkuyla kutlarız. Siz Anıtkabir’e giden yolları kapatmaya çalıştıkça, biz halkımızla birlikte o engelleri yıkarız, ezeriz, geçeriz, Atamıza daha sıkı sarılırız. Bu böyle biline!” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA