SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BOL BOL EGZERSİZ YAPIN

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, toplum sağlığını iyileştirme projeleri ile dikkat çekerken, uzman fizyoterapistlerle hizmet vermeye de devam ediyor.

BOL BOL EGZERSİZ YAPIN
Bu haber 31 Ekim 2016 - 11:15 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte artan eklem rahatsızlıklarına karşı uyaran uzman fizyoterapist Doğukan Çavlu, “Kireçlenme ve fibromiyalji gibi hastalıklarda ayak altını ve sırt bölgesini soğuktan mümkün olduğunca korumalı ve düzenli germe egzersizleri yapılmalı.” dedi.

Grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarının yanı sıra fiziksel hastalıkların da soğuk hava etkisiyle arttığı bu dönemlerde Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Fizyoterapisti Doğukan Çavlu, önemli uyarılarda bulundu. Çavlu; eklem rahatsızlıkları, kireçlenme, fibromiyalji gibi sıcaklık değişimlerine hassas olan eklemler, hücreler arası sıcaklık farkı nedeniyle bazı maddeleri difüze edemediğinden özellikle sırt bölgesinde kireçlenme veya kulunç olarak etkisini gösterdiğini belirtti.

Kireçlenme ve benzeri eklem hastalıklarını engellemek için en önemli çözüm önerilerini paylaşan fizyoterapist Çavlu, ayak altının ve sırt bölgesinin soğuktan korunması gerektiğini belirtti. Ayrıca düzenli germe egzersizleri yapılmasının bölgesel kan dolaşımını arttırması nedeniyle eklem şikayetlerine iyi geleceğini ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA