SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜTÇE AZ HİZMET ÇOK

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak katıldığı radyo programında projelerini anlattı. Yaptıkları hizmetleri anlatan Toprak, imardan, sağlığa, sosyal çalışmalardan, sokak hayvanlarına kadar bir çok soruyu cevaplandırdı.

BÜTÇE AZ HİZMET ÇOK
Bu haber 18 Ocak 2017 - 13:27 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar’a yaptığı yatırımları anlatan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak sosyal anlamda vatandaşın yanında olan bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını belirtti. Toprak, en az bütçeyle en çok hizmeti verdiklerini söyledi

Huzur Evi’nde sona doğru

Avcılar’da yapımı devam eden huzur evi ile ilgili konuşan Toprak, “ Huzur evi inşaatı bizden önceki dönemde başlamıştı bizde devam ettiyoruz. Kaba inşaatı bitti. İçerideki ince işleri yapıyoruz. Olağan üstü bir durum olmadığı sürece yakın zamanda açmayı planlıyoruz” Avcılar’da yaşayan yaşlı ve hasta vatandaşların bakımı belediyemiz tarafından yapılıyor. Onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Onun dışında da Huzur evi inşaatımız devam ediyor. Artık sona gelindi. Yakın zamanda açmayı planlıyoruz” dedi.

Meydan olmasını istiyoruz

Avcılar’ın girişinde bulunan Turgut Özal Stadyumunun kaldırılmasıyla birlikte oranın meydan olmasını talep ettiklerini belirten Toprak, “Avcılar’ın girişindeki Turgut Özal Stadyumu kaldırıldı. Oranın altı metro aktarma istasyonu olacak. Aktarma istasyonu yapılana kadar İSPARK olarak kullanılacak. Orası bizim kentimizin Avcılar’ımızın kalbi. O alanın üstünün iyi zamanlarda meydan, yaşam alanı kötü zamanlarımızda da afet toplanma alanı olarak kulanılmasını istedik. Bununla ilgili başvurumuzu yaptık. Orayı meydan olarak Avcılar’a kazandırmak istiyoruz” diye konuştu

Tam donanımlı rehabilitasyon merkezi

Sokak hayvanları hakkında yapılan çalışmalarıda anlatan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Bütün mahallelerimizin ana merkezlerinde kedi evlerimiz var. Sokak hayvanlarının sağlıklı döngüsü Avcılar’da mevcut. Belediyemiz ekipleri sokakta yaşayan hayvanlarımızı rehabilitasyon merkezlerimize getiriyor. Merkezimiz tam donanımlı A’dan Z’ye herşey mevcut. Hayvanların bakımı, aşısı, ameliyatına kadar bütün herşey burada yapılıyor. Bir kısımın koruyucu ailelere verirken diğer kısmını kısmınıda kedi evlerine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Avcılar yenileniyor

İmar konusunda da vatandaşları bilgilendiren Toprak, imar planlarımızı yaptık toplamda 7 mahalle planını hazırladık. Büyükşehir Belediyesi’ne yolladık. Mevcut hakları veren bir plan. Önümüzdeki ay büyükşehirden bir aksilik olmazsa plan çıkacak. Mesleki sorumluğun dışında bu durum vijdani bir sorumluluk” dedi.

İdo için çalışıyoruz

İDO deniz otobüsleri seferleride çalışmalarını olduğunu söyleyen Toprak, gerekli yerlere başvuruların yapıldığını en kısa sürede Avcılar’da deniz otobüs seferlerinin, şehir için ulaşımının başlaması gerektiğini belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA