SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜK ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün  30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Dr. Hasan Akgün,  “30 Ağustos Türk milletinin kurtuluş ve özgürlük inancının, azminin zaferidir. 30 Ağustos Türk milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla  taçlandırıldığı gündür. Tüm milletimizin Zafer Bayramı’nı kutluyor, şehitlerimizi şükranla anıyorum” dedi.

BÜYÜK ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN
Bu haber 29 Ağustos 2016 - 14:21 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 30 Ağustos’un, Türk tarihinin şanlı ve kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek şunları söyledi:  

“26 Ağustos günü başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasında ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamasıdır.  30 Ağustos’ta din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza göz dikenlere gereken cevabı vermiştir. Mondros Mütarekesi’yle başlatılan ve Sevr Antlaşması’yla gerçekleştirildiği zannedilen Türk milletini Anadolu topraklarından çıkarmak ve tarihten silmek isteyen zihniyete karşı, milletimizin maddi ve manevi bütün güç kaynaklarını seferber ederek kazandığı bu büyük zaferler Atatürk’ün ifadesi ile tek bir amaca yönelikti: Kayıtsız şartsız bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak!

DİĞER MİLLETLERE YOL GÖSTERDİK

Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçlere karşı 94 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz, edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimizin kanıyla yazdığımız, bu büyük zaferi kutluyor, zaferin ve yurdumuzun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.” 

Dr. Hasan Akgün, 30 Ağustos Zaferi’nin “ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zafer” olduğunu vurguladı.  Dr. Akgün, “Türk milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten çok daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok millete de yol göstermiştir” dedi.

Dr. Hasan Akgün sözlerini “Büyük Zaferin 94. yıl dönümünde bu zaferi bizlere yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Büyük Zafer tüm milletimize kutlu olsun” diye bitirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA