SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE 57. ALAY’DA

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve gaziler ile birlikte Çanakkale’de gitti.

BÜYÜKÇEKMECE 57. ALAY’DA
Bu haber 24 Nisan 2017 - 10:21 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Başkan Akgün ve mahalle muhtarları bu yılda geleneği bozmayarak 57. Alay yürüyüşüne Mehmetçiğin Çanakkale’de giydiği üniformayla katılacak. Yürüyüş sonunda 57. Alay Şehitliği ziyaret edilerek, Çanakkale şehitleri için saygı duruşunda bulunulacak.

Conkbayırı’na 57. Alay Yürüyüş

25 Nisan Salı günü gerçekleşecek olan Çanakkale Kara Savaşları’nın 102. yıldönümü anma törenlerine bu yılda Büyükçekmece heyeti damga vuracak. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve gazilerden oluşan Büyükçekmece heyeti, Çanakkale şehitlerini anmak ve 57. Alay yürüyüşünü gerçekleştirmek için Çanakkale’ye gitti.  Büyükçekmece heyeti, 25 Nisan Salı sabahı kılınacak sabah namazının ardından Conkbayırı’na kadar 57. Alay’ın izinden yürüyecek.  Conbayırı’nda düzenlenecek olan Çanakkale Kara Savaşları’nın 102. Yıldönümü anma törenlerine katılacak olan Başkan Akgün ve Büyükçekmece heyeti, şehitliklere ziyaret gerçekleştirecek.

“Çok anlamlı gelenek”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “57. Alay yürüyüşünde Mehmetçiğin Çanakkale savaşlarında giydiği o anlamlı üniformayı giyerek Çanakkale ruhuna tekrar bürüneceğiz. Mahalle muhtarlarımızla birlikte başlattığımız bu çok anlamlı geleneği sürdüreceğiz. Bu kutsal vatanı kanı ve canı pahasına düşmana teslim etmeyen atalarımızın o günlerde giydiği üniformayı giyerek hem Çanakkale ruhuna bürüneceğiz hem de atalarımıza olan minnet duygularımızı ifade edeceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA