Büyükçekmece CHP çadırına çirkin saldırı

Büyükçekmece CHP çadırına çirkin saldırı

Büyükçekmece CHP çadırına çirkin saldırı
+
-

Büyükçekmece sahilinde bulunan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun tanıtım çadırına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı yapıldı. Çadırı talan eden saldırganlar CHP adayı Ekrem İmamoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e tehditler savurarak olay yerinden uzaklaştı.

CHP’nin Büyükçekmece sahilinde bulunan seçim standı kimliği henüz belirlenemeyen bir grup tarafından peş peşe iki saldırıya uğradı.

Saldırganlar önce CHP’li bir genci darp etti sonra da seçim çadırını parçaladı. CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak’ın şikayeti üzerine emniyet, olayla ilgili soruşturma başlattı. Bugün saat 16.00 sularında bir grup saldırgan “Hepiniz teröristsiniz” diye bağırarak stantta bulunan CHP’li kadınları sözlü taciz etti. CHP’li gençlerden D.E’nin duruma tepki göstermesi üzerine saldırganlar genci darp etti.

Olaydan yaklaşık 1 saat sonra ise elinde kesici alet bulunan bir saldırgan tekrar CHP’nin seçim çadırına gelerek çadırı parçaladı ve içinde bulunan elektronik eşyaları kırdı. İlk saldırının ardından saldırganlardan şikâyetçi olmak üzere karakola giden CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, karakoldan çıktığı esnada ikinci saldırının gerçekleştiği haberini aldı. Seçim çalışmaları kapsamında çadırda bulunan CHP’li kadınlar ve gençler olaydan sonra büyük şok yaşadı.

Grup Büyükçemece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e de tehditler savurarak alandan uzaklaştı. Olay yerine gelen polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken polisin güvenlik kameralara kayıtlarını araştıracağı öğrenildi.