SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE GÖZETİM ALTINDA

Büyükçekmece  kamera sistemleri ile 24 saat gözlem altında.  Büyükçekmece Belediyesi, vatandaşların huzuru ve güvenliği için şehrin ana nıktalarına yerleştidiği güvenlik kameraları ile takip ediyor. Elde edilen canlı görüntüler, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da takip edilebiliyor.

BÜYÜKÇEKMECE GÖZETİM ALTINDA
Bu haber 31 Ağustos 2016 - 12:17 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatları doğrultusunda ilçe geneline yerleştirilen güvenlik kameraları vatandaşların daha güvenli bir ortamda yaşaması, olası bir olumsuzluğun önlenmesini sağlayan kameralar, caydırıcı özelliği de taşıyor. Vatandaşların huzuru ve güvenliği için Sahil bölgesi, mahalle, park,  alt geçit, kavşak ve hafriyat noktalarını güvenlik kameraları ile takip ediyor.

Zabıta ekibine kamera sistemi 

İlçe Genelindeki Kamera sisteminin yanı sıra Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün, trafikte ve kritik görevlerde kullanılması için profesyonel araç içi Kamera sistemi ve Aselsan Yaka kamerası sistemi oluşturuldu.

Akgün: İlçe asayişi daha iyi sağlanacak

Daha huzurlu ve güvenli bir şehir için çalışmalara aralıksız devam edeceklerini söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “ Teknolojiyi en yakından takip ediyoruz. İlçemizde daha güvenli bir sosyal yaşamın sağlanabilmesi amacıyla,  İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle koordineli olarak, bölgemizde güvenlik zafiyeti bulunduğu belirlenen alanların bir kısmına  güvenlik kamera sistemi kurulmuştur” dedi. Projenin tamamen Büyükçekmece Belediyesi’nin imkanlarıyla gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Akgün “İlçe asayişinin sağlanması için kamera sistemi kurulması şarttı bizde bunu hayata geçirdik”

Vatandaşlar uygulamadan son derece memnun

Güvenlik kamerası sistemi uygulaması Büyükçekmeceliler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Kameraların yerleştirildiği noktalarda artık hiçbir güvenlik sorununun yaşanmadığını dile getiren vatandaşlar; “Kameraların caydırıcı etkisi bulunuyor. Zaman zaman meydana gelen olumsuz olaylar bizleri rahatsız ediyordu. Ancak  kamera sistemi yerleştirildikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadık” dediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA