SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Büyükçekmece kıraathanelerinde akıllı telefon eğitimi sürüyor

Büyükçekmece Belediyesi, özellikle yaşlı vatandaşların belediyedeki işlemleri, hastanelerden randevu ve e-devlet işlemlerini rahat yapabilmesi için ilçedeki kıraathanelerde akıllı telefonların kullanımı ve uygulamalar hakkında eğitim veriyor.

Büyükçekmece kıraathanelerinde akıllı telefon eğitimi sürüyor
Bu haber 28 Eylül 2018 - 12:34 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediyesi’nin “Teknoloji İle Hayatta 1-0 Öne Geçin” isimli projesi vatandaşlardan ilgi görüyor.

Celaliye ve Kamiloba’da eğitim verildi

Çağın olmazsa olmazı olan akıllı telefonlar ve uygulamalar hayatın birçok noktasında kullanılıyor. Büyükçekmece Belediyesi, yaşlı vatandaşlara belediyedeki işlemlerle ilgili randevu alması, hastanelerden randevu ve e-devlet işlemlerini rahat yapabilmesi için akıllı telefon kullanması eğitimi veriyor. Belediyeye bağlı Kültür İşleri Müdürlüğü eğitmenleri, Celaliye ve Kamiloba mahallelerindeki kıraathaneleri dolaşarak burada vatandaşlara slay ve sunumlar eşliğinde eğitim veriyor. Akıllı telefonların nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgilendirilen vatandaşlar eğitimi ilgiyle izledi. 

“Teknolojiyi etkin kullanımı sağlamak”

İlçe genelindeki kıraathanelerde eğitim veren eğitmen Hande Bahriyeli, vatandaşların belediyenin bu uygulamasından memnun olduğunu söyleyerek, ’’Vatandaşların bu uygulamaya yoğun ilgisi ve katılımı yoğun. Kıraathanelerde yaptığımız bu projenin amacı teknolojiyi daha etkin kullanmalarını sağlamak. Günümüzde akıllı telefonlarla yapabilecekleri birçok işlemleri maalesef yapamıyorlar sadece telefon kullanmak ve mesaj atmanın ötesine gidemiyor. İnterneti etkin kullanarak aradıklarını bulmalarını, e-devlet uygulamalarını, sosyal ağları rahatlıkla kullanmalarını sağlamak için böyle bir proje yürütüyoruz. Gayet olumlu tepkiler alıyoruz en azından bir yere gitmeden yada başkalarına danışmadan kendi işlerini halledebilecekler ‘’dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA