SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE TUVALE YANSIDI

Türkiye’nin kültür ve sanat kenti Büyükçekmece, bu kez sanata gönül veren kadınlardan oluşan Renklerin Armonisi Resim Grubu’nun düzenlediği “Fırçadan Tuvale” adlı resim sergisine ev sahipliği yaptı.

BÜYÜKÇEKMECE TUVALE YANSIDI
Bu haber 05 Nisan 2017 - 10:16 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi’ne bağlı Renklerin Armonisi Sanat Grubu’nun “Fırçadan Tuvale” adlı resim sergisi Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergide portre, insan ve hayvan yaşamından kesitler konuların resmedildi. Yağlı boya ve pastel boya kullanılarak çizilen resimler ziyaretçilerden tam not aldı.

“Kadının becerisini ortaya koymuştur”

Sanata duyulan ilginin artmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “Büyükçekmece’de kültür ve sanata duyulan ilginin sürekli artmasının nedeni kültür ve sanata büyük önem belediye başkanımız sayın Dr. Hasan Akgün’ün sanata ve sanatçıya verdiği destektir. Birbirinden değerli 6 ressam bayanımızın bugün bizler için hazırladığı resim sergisi beni ve Büyükçekmeceli sanatseverleri oldukça mutlu etti. Bu sergi kadının becerisini bir kez daha ortaya koymuştur. Büyükçekmece Belediyesi olarak sanatsal eğitimlerimiz ile her gecen gün daha çok sanat gönüllüsü yetiştiriyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA