SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE YENİLENİYOR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yağmur mevsimi gelmeden tüm işlerin bitirilmesi için ilçedeki inşaat ve şantiyeleri dolaşarak denetimlerde bulundu.

BÜYÜKÇEKMECE YENİLENİYOR
Bu haber 20 Kasım 2017 - 10:34 'de eklendi.

Başkan Dr. Hasan Akgün, “Bu yılı çok verimli tamamlıyoruz. Öncelikli ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklar asfaltlandı veya parke taşı döşendi. Yeni caddeler ve meydanlar açtık. Bu yıl altyapı, inşaat, asfalt, park, yol ve meydan düzenleme bakımından son derecede başarılı bir yılı tamamlıyoruz. Büyükçekmece baştan sona yenileniyor” dedi.

REKOR DÜZEYDE ASFALT DÖKÜLÜYOR

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeyi 4 bölgeye ayırarak her bölgede eş zamanlı olarak çalışma yürüttü.  Bazı mahallelerde yol, kaldırım, tretuvar, bahçe duvarı ve yağmur suyu kanalı yapımı gerçekleştirilirken, bazı mahallelerde örnek yeni caddeler açıldı. Büyükçekmece belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da cadde ve sokak açmayla meydan düzenleme konusunda rekor kırdı. İlçenin kısa sürede şantiye görünümünden çıkacağını belirten Dr. Hasan Akgün, “Her şey halkın mutluluğu için. Halkın hem modern, Avrupai koşullarda ulaşımını kolaylaştırmak hem de medeni bir ortamda iş ve yaşamasını sürdürmesini sağlamak bizim asli görevimizdir.  Bu yıl da rekor bir çalışmaya imza attık” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

Yapılan çalışmaları sık sık yerinde denetleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, hafta sonunu da denetimlerle geçirdi. Dr. Akgün şunları söyledi: “Tüm mahallelerde eş zamanlı olarak yol yapım ve onarım çalışmaları, yeşil alan ve park düzenlemeleri başlatmıştık. Bitirdiğimiz modern, Avrupai caddeleri törenle hizmete açarken, bir yandan da yenileri yetiştiriyoruz.  Birçok mahallemizde yol bakım, onarım, genişletme ve asfaltlama çalışmaları bitti. Büyükçekmece’mize yeni parklar kazandırdık. Yeni ana arter ve yollar açıyor, yollarımızı modernize ediyoruz. Bazı yollarımızı genişlettik, kaldırım ve tretuvarları, yağmur suyu kanallarını yeniledik. Gece gündüz demeden sürdürdüğümüz çalışmalarla bu hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz.  Diğer yandan depreme dayanıklı, modern ve çevreci binaların yapımıyla kentsel dönüşüm sürüyor. Her geçen gün eski sitelerin yerinde yeni bir inşaat başlıyor.  Her şey daha mutlu Büyükçekmece halkı, her şey daha modern Büyükçekmece ilçesi için yapılıyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA