SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE’DE EKMEKLER POŞETE GİRİYOR

Kasım ayı ikinci toplantısını gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi iki önemli karara daha imza attı.

BÜYÜKÇEKMECE’DE EKMEKLER POŞETE GİRİYOR
Bu haber 11 Kasım 2016 - 14:51 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Belediye Meclisi’nin kararı doğrultusunda, Büyükçekmece’de ekmek satışının poşetli olarak yapılması zorunlu olurken, ilçe sınırlarında yeni yapılan binaların cepheleri beyaz çatıları ise mavi ve yeşilin tonlarında olacak.

 Şehit kaymakama yapılan saldırı kınandı

Kasım ayı ikinci oturumunu gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi, Mardin’de terör saldırısı sonucu şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’e yapılan saldırıyı kınadı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Safitürk’e Allah’tan rahmet dileyerek yapılan hain saldırıyı kınadı. Başkan Akgün’den sonra söz alan CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Recep Erol’da hain saldırıyı kınadılar.

 Ekmek satışında ambalaj zorunluluğu

 Yapılan konuşmaların ardından meclis gündemine gelen 9 madde müzakere edilerek karara bağlandı. Alınan kararlar arasında en önemli maddelerden bir tanesi ekmek satışındaki yeni düzenleme konusu. Buna göre,  Büyükçekmece’de artık ekmek satışı poşetli yapılacak. İlçe sınırlarında ekmek ve unlu mamul üretim ve satışı yapılan işletmelerde ekmeklerin Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği’nin 8. maddesine göre ambalaj içinde satılması zorunlu hale geldi. Başkan Akgün, fırın tezgahında satılan ekmeklerin vatandaşların dokumayacağı bir yerde bulundurulacağını ve fırıncıların ekmek satışında eldiven giyme zorunluluğu olacağını söyledi.

Kent estetiğine güzellik katacak

 Meclis gündeminden geçen bir diğer önemli madde de, Büyükçekmece ilçesi sınırlarında yeni yapılacak binaları ilgilendiriyor. Alınan meclis kararına göre bundan sonra ilçe sınırları içerisinde yeni yapılacak olan binaların dış cepheleri beyaz ve beyaz tonlarında olmak zorunda. Çatılar ise yeşil veya mavinin tonlarında olacak. Başkan Akgün, hayata geçirilecek olan bu uygulamanın Büyükçekmece’nin kent estetiğine güzellik katacağını ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA