SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Büyükçekmeceli okçulardan 2 kupa, 8 madalya

2018’i Spor ve Gençlik Yılı eden Büyükçekmece’de spor etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükçekmeceli okçulardan 2 kupa, 8 madalya
Bu haber 26 Mart 2018 - 16:21 'de eklendi.

İlkbahar Okları İstanbul İl Şampiyonası haftasonu Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Şampiyonaya katılan Büyükçekmece Spor Akademisi Okçuluk Takımı sporcuları 2 kupa ve 8 madalya ile dikkat çekti.

Büyükçekmece takımı dikkat çekti

İki gün süren şampiyonada ilk gün Makaralı Yay Erkekler, Makaralı Yay Bayanlar, ikinci gün ise Klasik Yay Erkekler ve Klasik Yay Bayanlar kategorilerinde takım ve ferdi yarışmalar yapıldı. Şampiyona katılan Büyükçekmece Spor Akademisi Okçuluk Takımı sporcularından Aykan İşyener, Göker Ahmet Yazıcı, Ömer Kaan Gürsoy’dan oluşan Makaralı Yay Erkekler Takımı ve İlkem Çalışkan, Sevilay Tuna, Dilara Kavak Makaralı Yay Bayanlar Takımı ikinciliği elde ederken 2 kupa ve 8 madalya ile önemli bir başarıya imza attı. Şampiyonada ferdi klasmanda ise Aykan İşyener Makaralı Erkekler de 2. , İrem Çalışkan Makaralı Bayanlar da 3.oldu.

“Oklarınız hep hedefi bulsun”

Şampiyonanın kupa töreninde konuşan Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü Hasan Akkuş, okçuluk sporunun tarihten bu yana Türkler ile özdeşleşmiş olduğuna dikkat çekerek; “Büyükçekmece Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün ve belediye meclisimiz 2018 yılını Spor ve Gençlik yılı olarak ilan etti. Bu kapsamda bu yıl çok sayıda ulusal ve uluslararası spor etkinliğine imza atıyoruz. İki gün süren İlkbahar Okları İstanbul Yarışması’na ev sahipliği yapmak bizleri son derece mutlu etmiştir. Şampiyonada başarı elde eden tüm okçularımızı kutluyorum. Oklarınızda, yüreğinizdeki güzelliklerle birlikte hep hedefi bulsun. Bu güzel organizasyon için İstanbul Okçuluk İl Temsilciğine ve Büyükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA