SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE’NİN GURURU

Büyükçekmece Belediyesi Atletizm Takımı, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Küçükler Atletizm İl Birinciliği turnuvasında 9 madalya, 1 kupa elde ederek Büyükçekmece’nin gurur oldu.

BÜYÜKÇEKMECE’NİN GURURU
Bu haber 21 Nisan 2017 - 10:32 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İstanbul İl Birinciliği yarışmasında büyük bir başarıya imza eden Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Atletizm Takımı’nın sporcu ve antrenörlerini kutladı.

Büyükçekmece’nin gururu oldu

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Atletizm Takımı, Türkiye Atletizm Federasyonu 2017 sezonu Küçükler Atletizm İl Birinciliği (U14 yaş kategorisi) yarışmasında Büyükçekmece’yi temsil etti. Başakşehir Olimpiyat Stadyumu’nda 80 metre, uzun atlama, yüksek atlama, fırlatma topu, 1000 metre ve 5×80 metre bayrak koşusu olmak üzere 6 branşta düzenlenen yarışmalara 6 sporcuyla katılan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Atletizm Takımı önemli başarıya daha imza attı.

9 Madalya 1 Kupa

Yarışma sonucunda Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Atletizm Takımı sporcularından; Sudenaz Karakoç: Uzun Atlama 2.

Sudenaz Tok: 80 metre 3., Miray Koyuncu: Fırlatma Topu 3., Pelinsu Mazlum: Yüksek Atlama 3. Olarak kürsüye çıktılar. 5×80 Bayrak Koşusu kategorisinde Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Atletizm Takımı Sudenaz Tok, Sudenaz Karakoç, Sudenaz Terzi, Miray Koyuncu ve Esmagül Arslan ile takım halinde 3.’lük elde etti. Büyükçekmeceli atletler toplam da 9 madalya 1 kupa kazandı. Kürsüye çıkan sporculara madalyaları Atletizm Federasyonu temsilcileri ile Milli Atlet Tayfun Demiralay tarafından takdim edilmiştir.

“Hedef Milli Takım”

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi Atletizm Takımı sporcularının tamamımın Ekim 2015’ten bu yana ilçe genelindeki okullarda yapılan yetenek taramaları sonucunda tespit edildiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı DR. Hasan Akgün, “ Büyükçekmeceli gençler seçmelerin ardından düzenli antrenmanlara tabi tutulmuş ve 2016 yılında lisanslanarak profesyonel olarak müsabakalara katılmaya başlamışlardır. Sporcularımızın hedefi Türkiye Şampiyonası’na katılmak ve Milli Takım’da yer almaktır. Türkiye Atletizm Federasyonu 2017 sezonu Küçükler Atletizm İl Birinciliği yarışmalarında 9 madalya ve 1 kupa kazanma başarısını elde eden takımımız kutluyorum” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA