SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE’YE ATATÜRK MEYDANI

Büyükçekmece Belediye Meclisi, Büyükçekmece Kaymakamlığı önündeki meydana Atatürk Meydanı adı verilmesine oybirliğiyle karar verdi.

BÜYÜKÇEKMECE’YE ATATÜRK MEYDANI
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 14:40 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan meydanda yaptırılan 5,5 metrelik Atatürk Anıtı, 23 Nisan tarihinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri kapsamında törenle açılmıştı.

Ortak önerge olarak gündeme alındı

Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci oturumu Sinanoba Mahallesi, Büyük Atatürk Parkı içinde yer alan Yelken Cafe’de gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleşen meclis oturumunda gündemde yer alan maddeler ve ek maddeler görüşülerek karara bağlandı. CHP ve Ak Parti gruplarının ortak önergesi olarak gündeme alınan, Büyükçekmece Kaymakamlığı önündeki düzenlemesi Büyükçekmece Belediyesi’nce yaptırılan meydana Atatürk Meydanı ismi verilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Meydana, Büyükçekmece Belediyesi tarafından yaptırılan 5,5 metrelik Atatürk Anıtı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle açılmıştı.

Mimarsinan Sahili’ne gece pazarı kurulacak

Büyükçekmece Belediyesi’nce Mimarsinan sahil yolu düzenlemesi kapsamında yapılan sahil yoluna gece pazarı kurulması hususu da mecliste oybirliğiyle kabul edildi. Buna göre Mimarsinan Sahili’nde kurulacak gece pazarında öncelik Büyükçekmece’de ikamet eden şehit yakınları ve gazilere, üniversite öğrencilerine, engellilere, Büyükçekmece Halk Akademisi ve İSMEK’te eğitim almış kendi el beceriyle üretim yapan bayanlara ve dar gelirli oldukları belirlenen vatandaşlara verilecek. Gece pazarında tezgah tarifeleri sezonluk 1000 TL olarak belirlenirken, şehit yakınları ve gaziler herhangi bir ücret ödemeyecek. Engelli ve dar gelirliler ise bu ücretin yüzde 50’sini ödeyecek.

04

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA