SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE’YE YENİ OKUL

Büyükçekmece Belediyesi ve eğitim hayırseveri Hasan Kılıç’ın katkılarıyla Güzelce’de yaptırılacak olan Hasan – Nezihe Kılıç Anadolu Lisesi’nin protokolü imzalandı.

BÜYÜKÇEKMECE’YE YENİ OKUL
Bu haber 10 Mart 2017 - 11:14 'de eklendi.

Türk milli eğitimine kazandırdığı 27 okul nedeniyle “Okulcu Hasan” olarak isim yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 2018 yılında Büyükçekmece’ye 24’er derslikli 3 yeni okul daha kazandırıyor.

24 derslikli Anadolu Lisesi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Güzelce Mahallesi sakinlerimizden eğitim hayırseveri Hasan Kılıç’ın büyük katkıları ve Büyükçekmece Belediyesi’nin desteğiyle ilçemize 24 derslikli Hasan – Nezihe Kılıç Anadolu Lisesi’ni kazandırmak üzere protokolümüzü yaptık.

Büyükçekmece Belediyesi olarak okul inşaatının hafriyatını, çevre düzenlemesini, yol, park ve bahçe işlerini üstlendik. Önümüzdeki günlerde okulun inşaatına başlıyoruz” ifadesini kullandı.

2018’de 3 okul daha hizmete girecek

2017 yılında Büyükçekmece Belediyesi ve eğitim hayırseveri katkılarıyla 3 okul inşaatının devam edeceğini açıklayan Başkan Akgün; “Bu okulların 2’si Büyükçekmece Belediyesi tarafından yaptırılıyor. Kumburgaz İlköğretim Okulu’nu 2017 yılında hizmete açmayı hedefledik. Tepecik Ulus İlköğretim Okulu’nun yakınına yapmaya başladığımız ilköğretim okulunun inşaatını da 2018 yılında tamamlamayı planladık. Üçüncüsü de eğitim hayırseveri Güzelce sakini büyüğümüz Hasan Kılıç’ın büyük desteğiyle Güzelce Mahallesi’nde yapılacak olan Hasan – Nezihe Kılıç Anadolu Lisesi olacak. Bu okulu da 2018 yılı içinde tamamlayacağız. 2018 yılında Büyükçekmece’nin eğitim ve öğretim hayatına 24’er derslikli 3 okul daha kazandırmış olacağız” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA