SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BÜYÜKÇEKMECE’YE ZEYTİN AĞAÇLARI

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zeytin ağacının tarihin en eski ağacı olduğunu ve toplumlarda barışın ve bereketin simgesi olarak görüldüğü belirterek; “Zeytin ağacı tarihi, kültürü ve doğasıyla Büyükçekmece’de hayat bulacak” açıklaması yaptı.

BÜYÜKÇEKMECE’YE ZEYTİN AĞAÇLARI
Bu haber 16 Haziran 2017 - 15:19 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Türkiye’nin en yeşil ilçeleri arasında gösterilen Büyükçekmece ilçesinde zeytinlik alanları kurulacak.

Toplumsal duyarlılık örneği

Anı ağaçları, hatıra ormanları, şehitler ormanı ve anıt ağaçlarıyla tanınan Büyükçekmece’de ağaçlandırma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken ilçede zeytinlik alanlarının oluşturulmas için çalışmalar başlatıldı. Şehitlerimiz, şiddet mağduru kadın ve çocukların anısına ağaç dikerek toplumsal duyarlılık adına da önemli bir görev üstlenen Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelinde zeytinlikler oluşturacak.

Büyükçekmece’ye yakışacak

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zeytin ağacının tarihin ilk ve en önemli ağaçlarından biri olduğunu belirterek; “İnsanoğlunun tarihi ile birlikte süregelen ve her çağda barışın ve bereketin simgesi olarak kabul edilen zeytin ağaçları Büyükçekmece’de de hayata bulacak. Doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ayrıcalıklı bir ilçe olan Büyükçekmece’de zeytinlikler oluşturulacak. Zeytin ağaçları hem daha yeşil bir çevre adına, hem de her yıl uluslararası festivalimiz kapsamında 60’ın üzerindeki ülkenin gençleriyle tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı veren bir kent adına zeytin ağacının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA