SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇALIK: BU KENT 15 SENEDİR METRO BEKLİYOR

CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, sabahın erken saatlerinde Beylikdüzülü vatandaşlarla güne başladı. Çalık simit dağıttığı vatandaşlara ulaşım sorununu da çözeceğini ifade etti

ÇALIK: BU KENT 15 SENEDİR METRO BEKLİYOR
Bu haber 06 Şubat 2019 - 14:46 'de eklendi.

Saha çalışmaları hız kesmeden devam eden CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, bu kez gün ağarmadan mesaisine başladı. Sabahın erken saatlerinde işe gidenler ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Adayı Çalık, vatandaşlara simit ve içecek ikram etti. Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Çalık, projeleriyle Beylikdüzü’nde yorulmadan çok çalışacağını dile getirdi.

“Ulaşım sorununa çözüm odaklı yaklaşacağız”

Vatandaşların özellikle sabahları trafiğin yoğun olduğu saatlerde toplu taşıma araçlarında harcadıkları zamanı ve ulaşım sıkıntılarını belirtmesi üzerine Başkan Adayı Çalık, bu konunun öncelikli olduğunu ve çözüm odaklı yaklaşacaklarını belirtti. İBB’yi Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasıyla birlikte bu kentin en kısa sürede metroyla da buluşacağını vurgulayan Çalık, “Bu kenti metroyla buluşturmak için elimizden geleni yapıp var gücümüzle çalışacağız. Yakın çevrede buradaki coğrafyada yaklaşık 3-4 milyonluk bir nüfus yaşıyor ve bu kentin iç ulaşım sistemini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kurmamız gerekiyor. Bu kent 15 senedir metroyu bekliyor ve metro projelerinin hazır olduğunu biliyorum. Beylikdüzü’nün kendi içinde de vatandaşların yararlanması gereken metro ve transfer merkezlerine ihtiyacı var. En büyük problemlerden de biri olan ulaşım problemini toplu taşımaların sefer ve hat sayılarını artırarak çözeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA