SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CANA GÜRMEN’DEN TAVSİYELER

Küçükçekmece Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Piyanist Prof. Cana Gürmen Müzik Akademisi’nde “Müzik Sohbetleri”ne konuk oldu.

CANA GÜRMEN’DEN TAVSİYELER
Bu haber 29 Haziran 2017 - 10:39 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Müzik yolculuğunu katılımcılarla paylaşan Cana Gürmen,  öğrencilerin sorularını cevaplayarak, onlara tavsiyelerde bulundu.  Cana Gürmen iyi bir müzik eğitimi aldığını ifade ettiği konuşmasında, şunları söyledi:

“Çok küçük yaşta annemin klasik müziğe merakı sayesinde, kız kardeşimle konservatuar sınavlarına girmiştik. Biz iki kız kardeş piyano çalıyorduk. Akşam okuldan çıkınca, önce derslerimi yapar sonra yatana kadar piyano çalışırdım.  Sonra konservatuarı kazandık. Konservatuardaki hocam Prof. Ferdinand Von Statzer’di.  Avusturya Alman asıllı bir müzisyendi. Daha sonra Türk vatandaşlığına geçip  Ferdi Statzer adını almıştı. Müslüman olmuş, Müslüman mezarlığına defnedilmiştir. Çok iyi bir müzisyen  ve çok iyi bir pedagog idi. Müziği çok iyi bilen ve öğreten bir hoca idi. Alman disiplini ile öğrendik ve hocam beni yönlendirmiştir”

“KÜÇÜK HEDEFLERLE BÜYÜK HEDEFLERE ULAŞMALISINIZ”

“Küçük hedeflerle büyük hedeflere ulaşmak en doğrusu. Hedefinizi tayin ederken, anne -baba ile iletişim halinde olunmalı. Ekonomik durumu göz önüne almalısınız. Hedefiniz ne kadar büyükse, çalışmalarınız ve çabalarınızda o kadar çok olmalı” diyerek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Müzik Akademisi’nin sıradan bir kurs olmadığını ifade eden Gürmen, Müzik Akademisi Yöneticisi Hakan Dedeler ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA