SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇANAKKALE RUHU METRO’DA

Çanakkale Ruhu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul’da yeniden canlandı. Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde “Kınalı Kuzular”ın gösterisi İstanbul Metrosu’nda duygu dolu anlar yaşattı.

ÇANAKKALE RUHU METRO’DA
Bu haber 19 Mart 2017 - 11:28 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Şirketlerinden Metro İstanbul, Çanakkale Deniz Zaferlerini bir dizi etkinlikle kutladı. Şanlı tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü yazdıran “Kınalı Kuzular” Metro İstanbul’da yolcularla buluşarak, hikâyelerini kendi ağızlarından anlattı. Yenikapı İstasyonu’nda gerçekleşen etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı. Kınalı Kuzular, yemek karavanalarını da Metro İstanbul yolcularıyla paylaştı.

METRODA TİYATRO GÖTERİSİ

Çanakkale Savaşı’nda cephede savaşan askerleri temsilen dönemin asker kıyafet ve teçhizatlarıyla kuşanmış Kınalı Kuzular, trende yolculuk yaptı ve yolcularla sohbet etti. “Çanakkale türküleri” söyleyen ve cephedeki bir günlük yemeği temsilen hoşaf ve arpa ekmeği dağıtan Kınalı Kuzuların 1915 Çanakkale Savaşı konulu tiyatro gösterisi de Metro İstanbul yolcuları tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Yenikapı’daki ana programın haricinde Çanakkale Zaferi’ni kazanan şanlı ecdadımızın mücadelesini ve zaferinin büyüklüğünü anlamak için Ünalan, Kirazlı ve Edirnekapı metro istasyonlarında da gün boyu hoşaf ve arpa ekmeği ikram edildi ve Çanakkale Ruhu, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yılında Metro İstanbul’da yaşatıldı.

Yenikapı Metro İstasyonu’ndaki etkinliğe katılan İBB Metro İstanbul Genel Müdürü Kasım Kutlu, “İBB Metro İstanbul olarak, tam 102 yıl önce tarihin dönüm noktası olan zaferimizi yeniden canlandırarak vatandaşlarımızın empati yapmasını sağlamayı ve Çanakkale Ruhu’nu yeni nesle hatırlatmayı amaçlıyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA