SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇATALCA’DA TABELA TEMİZLİĞİ

Çatalca’da vatandaşların geliş geçişlerini olumsuz yönde etkileyen ve görsel kirliliğe yol açan izinsiz asılmış tabelalar kaldırılıyor.

ÇATALCA’DA TABELA TEMİZLİĞİ
Bu haber 08 Nisan 2017 - 10:31 'de eklendi.

Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe estetiğinin korunması ve görüntü kirliliğinin giderilmesi amacıyla denetim çalışması başlattı. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte İstanbul’da yaşayan vatandaşların çoğunlukla tercih ettiği Çatalca’nın cadde ve sokaklarında izinsiz olarak gelişi güzel asılan veya konuşlandırılan tanıtım unsurları, Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunduğu yerlerden kaldırılıyor.

Kontroller devam edecek

Belediye yetkilileri, özellikle yeşil alanlara, kaldırımlara, kamusal alanlara gelişi güzel konuşlandırılan tabelalara müdahale ediyor. Reklam İlan ve Tanıtım Yönetmeliğini dikkate alan ekipler, izinsiz konulan ve kirlilik oluşturan tabelaları kaldırarak ilçe görselliğine katkıda bulunuyor. İlçe genelinde izinsiz olarak yerleştiren, kimi zaman vatandaşların geliş geçişlerini olumsuz yönde etkileyen reklam tabelaları ve izinsiz olarak konulan tabelaların kaldırılmasıyla görüntü kirliliğinin de önüne geçiliyor.

Çatalca’nın çehresinin daha temiz bir görüntü kazanmasının amaçlandığı çalışmalarda bu yönde kontrollerin devam ettiği belirtildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA