SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇATALCA’DA TURİZM ÇALIŞTAYI

Çatalca Belediyesi Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Ayhan Tutun, Dursun Duran Kaya, Cengiz Uçar, Çatalca Kaymakamlığı koordinasyonunda düzenlenecek, “Turizm Çalıştayı” hazırlık toplantısına katıldı.

ÇATALCA’DA TURİZM ÇALIŞTAYI
Bu haber 28 Eylül 2018 - 16:23 'de eklendi.

Çatalca Kaymakamlığı tarafından ilçe kurumları işbirliğinde 10-11 Ekim 2018’de düzenlenecek olan “Turizm Çalıştayı” için hazırlık toplantısı düzenledi.

Halk Eğitimi Merkezinde saat 10.00’da başlayan toplantıya başta Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel olmak üzere; Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kadir Duvan, Çatalca İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Çatalca Belediyesi Birim Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Muhtarlar, Daire Müdürleri ve işletme sahipleri katıldı.

Çatalca’nın tanıtımı yapılacak

Çatalca’nın turizm potansiyelini açığa çıkarmak, gerekli düzenlemeleri yapmak, ihtiyaç analizini geliştirmeye ve yön vermeye katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecek olan “Turizm Çalıştayı” öncesinde gerçekleşen toplantı, Çatalca tanıtım filminin izlenilmesi ile başladı.

“Turizm Çalıştayı” hakkında bilgi vermek üzere bir konuşma gerçekleştiren Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Çatalca’nın zengin bir kültüre sahip olduğunu ifade etti. Çatalca’nın merkeze olan uzaklığının yaratmış olduğu dezavantajı gidermek için tanıtım filmi hazırlandığını ifade eden Kaymakam Becel, Turizm Çalıştayı ile de Çatalca’nın kültür ve turizm varlıklarının, müzelerinin, su kemerlerinin, sahillerinin, mağaralarının, doğa sporlarının, tarihsel arkeolojik değerlerinin ve birkaç medeniyete ev sahipliği yapmış ilçenin sahip olduğu tüm güzelliklerinin gelen konuklara gösterilmesinin amaçlandığını sözlerine ekledi.

Sorunlar masaya yatırıldı

Toplantının ikinci bölümünde ilçeye dair sorunlar ve Mahalle Muhtarları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının dilek ve talepleri masaya yatırılarak, elektrik kesintileri, imar affı gibi konular hakkında ilgili kurum yetkililerince açıklamalara yer verildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA