SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CAZ TADINDA TÜRKÜLER

Küçükçekmece Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘İstanbul’dan’ isimli konsere çok sayıda müziksever katıldı.

CAZ TADINDA TÜRKÜLER
Bu haber 07 Şubat 2017 - 12:22 'de eklendi.

Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi’nde gerçekleşen konserde, Asena Akan, Ayca Daştan ve Nihal Saruhanlı; türküleri caz tadında söylediler.

“İSTANBUL’DAN” GRUBUNUN İKİNCİ KONSERİ

Müzik Akademisi’nde de eğitim veren Ayca Daştan, “Yeni kurduğumuz grubumuzun ikinci konserinde sizlerle birlikteyiz. Bugün burada sizlere çalacağımız türküler geleneksel formda değil, kendi dilimizde, kendi hissettiğimiz gibi ve kendimizin türkülere temas kurabildiği gibi çalacağız. Bizler grup olarak batılı eğitimden geliyoruz. Müziklerimizde fazlasıyla doğaçlama yapıyoruz. Tek başına oluşturduğumuz fikirleri, birleştirip grup müziğine dönüştürüyoruz. Bu işin sahneye taşınmasında emeği geçen herkese ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Sanatçılar, “Gelevera, Kerpiç, Yağmur Yağar Taş Üstüne, Şarköy, Ah Bir Ataş Var,Yüksek Yüksek Tepelere” şarkılarını seslendirdiler. Konser sonunda ise, Küçükçekmece Belediyesi Kültür Şefi Halil İbrahim Sarp sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA