SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CELAL GÜZELSES KÜÇÜKÇEKMECE’DE ANILDI

Diyarbakırlı halk müziği üstadı merhum Celal Güzelses, Küçükçekmece’de anıldı. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen programda, halk müziğinin sevilen sesleri Bedri Ayseli ve Ender Balkır, Celal Güzelses türküleri seslendirerek, usta sanatçıyı türküleriyle yad etti.

CELAL GÜZELSES KÜÇÜKÇEKMECE’DE ANILDI
Bu haber 17 Nisan 2017 - 14:35 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Başak İkiz moderatörlüğünde Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Kuzugüden ve Besim Müftüoğlu’da katıldı.

 

Aslen Diyarbakırlı olan Bedri Ayseli, Celal Güzelses’in nağmeleriyle büyüdüğü için şanslı olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Onun yaşadığı döneme yetişemedim. Ama cenazesini hatırlıyorum. Çok kalabalıktı. Mekanı cennet olsun. Ona şark bülbülü ünvanını da Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Celal Güzelses’in sesinden ve musiki bilgisinden etkilenmiştir” diye konuştu.

TÜRKÜLERİYLE ANILDI

Ender Balkır ve Bedri Ayseli üstad Celal Güzelses’in ‘Bahçede Yeşil Hıyar, Yaş Destanı, Ağlama Yar’ gibi türkülerini seslendirerek, usta ismi Diyarbakır türküleriyle yad etti. Sanatçılara orkestrada Fuat İkiz, Kenan Elmas, Göktuğ Çelik, Yaşar Erdoğan ve Serkan Yıldız eşlik etti. Program sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Kuzugüden ve Müftüoğlu sanatçılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA