SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CEM KARACA ANILDI

Anadolu-Rock akımının öncü sanatçısı Cem Karaca, ölümünün 13.yılında doğum yeri olan Bakırköy’de anıldı.

CEM KARACA ANILDI
Bu haber 08 Şubat 2017 - 11:26 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Anma programı Cem Karaca’nın manevi oğlu, Gazeteci  Genco Sabancı’nın özel albümünde bulunan veya kendi çektiği, daha önce yayınlanmamış 50 fotoğraftan oluşan sergi ile başladı. Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) katkılarıyla hazırlanan sergi, BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi’nde Cem Karaca  sevenleriyle buluştu. Sergi açılışını; Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, BASAD Başkanı A. İlhan Gülek, Genco Sabancı, ünlü sanatçı Cihat Tamer   ile BASAD üyesi sanatçılar ve Bakırköylüler birlikte yaptı.

Bakırköy Belediye Başkanı  Dr. Bülent Kerimoğlu açılış konuşmasında: “Cem Karaca aramızdan ayrılalı 13 yıl oldu. Cem Karaca’nın manevi mirasını bizlerle paylaşan Genco Sabancı’ya şükranlarımı sunuyorum. Ümit ediyorum ki Türkiye’de sanatın gücüyle aydınlık yarınlara, hayırlı yarınlara ulaşacağız.” dedi.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği sergide sevenleri; Cem Karaca’yı ilk kez gördükleri fotoğraflarla anarken, sergi sonrası Cem Karaca şarkıları ile duygulu anlar yaşandı ve Cem Karaca için anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar.

Sergi; BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi’nde 16 Şubat tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA