SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CEMEVİ’NİN TEMELİ ATILDI

Küçükçekmece Belediyesi ile  İstanbul Cemevi Kültür Merkezi Yaptırma Hizmet ve Dayanışma Derneği’nin ortak çalışmalarıyla yaptırılan ‘İstanbul Cemevi ve Kültür Merkezi’nin temeli düzenlenen törende atıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Alevi dedesi Suat Aykut’un dua okuması ile devam etti.

CEMEVİ’NİN TEMELİ ATILDI
Bu haber 27 Mart 2017 - 10:25 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstasyon Mahallesi’nde gerçekleşen temel atma törenine; AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Rıza Eroğlu, İstanbul Cemevi ve Kültür Merkezi Derneği Başkanı Gazi Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 2 yılda tamamlanması planlanan yapı, engelli vatandaşların kullanımına uygun engelsiz bir yapı olma niteliği de taşıyor.

“GELİN CANLAR BİR OLALIM, İŞİ KOLAY KILALIM”

Törende konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar; İstanbul Cemevi’nin Küçükçekmece’ye hayırlı olmasını temenni ederek, “Bugün burada olduğu gibi diliyorum ki açılışını da hep birlikte bu coşkuyla paylaşırız. Biz gücümüzü birliğimize ve diriliğimizi borçluyuz. Bu coğrafyada ayakta kalmamızı ise kardeşliğimize borçluyuz. İnşallah kardeşliğimizi, birliğimizi, diriliğimizi hiç kimse bozamayacak. Deniyor ya, gelin canlar bir olalım işi kolay kılalım, demek ki işin sırrı aslında budur. İşi kolay kılmak için önce bir olacağız sonrasında da zor bir işimizin olmayacağına ben yürekten inanıyorum”dedi.

“İSTANBUL CEMEVİ HAYIRLI OLSUN”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ettiği konuşmasında, “Küçükçekmece’de bir ve beraber olmak adına bizlerin de bir katkımız varsa ne mutlu . Böyle bir ilçede görev yapıyor olmaktan, sizlere hizmet sunuyor olmaktan gurur duyuyorum. İstanbul Cemevimizin Küçükçekmece’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“BARIŞ VE HUZUR DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise ” Küçükçekmece’ye hizmet ederken  ilk  düşüncem hep Küçükçekmecelileri birbirine sevdirmek oldu. Çünkü Küçükçekmece çok sesli ve çok renkli bir ilçe. Rabbim bu rengini ve sesini hiç bozmasın. Ben elimden geldiği kadar bu barış ve huzur değirmenine su taşımaya çalışıyorum. Bugün burada hep beraber bir tohum attık ama önemli olan bu tohuma can suyu dökmektir. Ülkemiz için, bayrağımız için, vatanımız için hangi mezhepten hangi dinden, hangi görüşten olursak olalım birbirimizi sevmek için ne yapıyoruz diye kendimize sormalıyız. Küçükçekmece Belediyesi olarak, yaptığımız bütün proje ve etkinliklerde, birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirerek, halkımızın birbirine daha fazla kenetlenmesi için hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda, İstanbul Cemevi ve Kültür Merkezi’nin temelini atacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz”diye konuştu.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA