SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN MAÇKA PARKINI GÜNDEME TAŞIDI

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, İstanbul’un en güzel parklarından olan Maçka Demokrasi Parkı’ndan yaklaşık 200 ağacın sökülmesini dile getirdi ve AKP yönetiminin İstanbul’a ihanetin son örneğini verdiğini söyledi.

DİDEM ENGİN MAÇKA PARKINI GÜNDEME TAŞIDI
Bu haber 23 Şubat 2018 - 11:34 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Maçka Demokrasi Parkı’nın İstanbul’un en güzel parklarından biri olduğunu söyleyen Didem ENGİN, yapılacak tünel için 200’e yakın ağacın jet hızıyla parktan sökülerek İstanbul’a ihanetin son örneğinin verildiğini belirtti. 

Konuşmasında “Güzel İstanbul’umuz AKP yönetiminde işte bu şekilde adım adım bir beton kente dönüştürüldü” diyen Didem ENGİN, AKP’nin ise İstanbulluların tepkisini umursamaz bir anlayışla ihanetlerine devam ettiğini belirtti. 

ORHAN VELİ’NİN “İSTANBUL’U DİNLİYORUM” ŞİİRİNDEKİ AĞAÇLAR ARTIK YOK

Konuşmasında Orhan Veli’nin meşhur şiirini okuyan Didem ENGİN, “Orhan Veli KANIK İstanbul’u dinliyorum şiirinde şöyle der:

İstanbul’u dinliyorum, gözlerim kapalı

Önce hafiften bir rüzgâr esiyor

Yavaş yavaş sallanıyor

Yapraklar ağaçlarda

Bugün o ağaçlar birer birer yok ediliyor.”dedi. 

İSTANBULLULAR AKP’YE DUR DİYECEK, DEĞİŞİM DİYECEK, İSTANBUL’A SAHİP ÇIKACAKLARDIR!

2019 yerel seçimlerinde İstanbul’un yok edilmesine İstanbulluların sandıkta sessiz kalmayacağını belirten Didem ENGİN “İnanıyorum ki 2019 yerel seçimlerinde İstanbullular çevreyi, ağacı, yeşili, doğayı yok sayan 24 yıllık AKP yönetimine DUR diyecek, DEĞİŞİM diyecek ve İstanbul’a sahip çıkacaklardır” dedi. 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA