SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CHP’DE İSTANBUL İMAMOĞLU’NA EMANET

CHP’nin yerel seçimlerde İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oldu.

CHP’DE İSTANBUL İMAMOĞLU’NA EMANET
Bu haber 18 Aralık 2018 - 17:09 'de eklendi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde toplanan CHP Parti Meclisi 31 Mart yerel seçimleri için belediye başkan adaylarının bir kısmını daha belirledi.

İstanbul’da CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu’nun yanısıra CHP Ankara’da Mansur Yavaş, Antalya’da Muhittin Böcek, Adana’da Zeydan Karalar aday gösterildi.

İMAMOĞLU AK PARTİLİ BELEDİYEYİ ALMIŞTI

CHP’de İstanbul’a aday gösterilen Ekrem İmamoğlu 2014 yerel seçimlerinde Ak Partili Belediye olan Beylikdüzü’nü  yüzde 50 oyla kazanmıştı.

İşte açıklanan adayların listesi;

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA