SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CİDDİ TEDBİRLER ALMALIYIZ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Çanakkale depremlerinden sonra siteleri toplayarak tek tek deprem gerçeğini anlatıyor. Dr. Akgün, bu hafta sonu mesaisini teknik ekibiyle birlikte Saydağ, Derisan ve Körfez Siteleri sakinlerine olası deprem risklerini anlatmakla geçirdi.   

CİDDİ TEDBİRLER ALMALIYIZ
Bu haber 20 Şubat 2017 - 10:23 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece’de depremde yıkılma riski bulunan ve yerinden dönüşüm kapsamında olan sitelerin sakinleriyle belediyeye ait toplantı salonunda bir araya gelen Başkan Dr. Hasan Akgün, “Riskli sitelerin hepsiyle tek tek toplantı yapıyorum. Çünkü riskli binalardan ve depremden korkuyorum. Büyükçekmece’de binalar genel olarak depreme dayanıklı. Ancak arada çürük dişler var. Onları çekmek zorundayız” dedi.

İlk önce Derisan Sitesi sakinleriyle bir araya gelen Dr. Hasan Akgün, İstanbul’un deprem bölgesini olduğunu hatırlattı ve mutlaka depreme karşı dayanaklı binalar yapılması gerektiğini söyledi. Site sakinlerinin yerinden dönüşüm konusundaki sorularını yanıtladı.  Ardından Saydağ Sitesi sakinleriyle bir araya gelen Dr. Akgün, site sakinleriyle yine Büyükçekmece’deki yerinden dönüşüm imkânlarını ve programlarını değerlendirdi. Körfez Sitesi sakinleriyle de bir araya gelen Dr. Hasan Akgün, daha dayanıklı ve daha modern yapılaşma için site sakinleriyle görüş alışverişinde bulundu.

Sürekli deprem riskine karşı halkı ve yetkilileri uyaran Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Klasik sözü bir kez daha hatırlatma yarar var. Deprem öldürmez, bina öldürür. Biz tedbirimizi almak zorundayız. Bu iş şaka değil. Ülke ve İstanbul olarak çok ciddi tehdit altındayız. Çok ciddi tedbir almalıyız” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA