SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CİNSEL İSTİSMAR TASARISI GERİ ÇEKİLDİ

AK Parti, cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili hazırladıkları önergeyi komisyona geri çekti. Geri çekme kararını Başbakan Binali Yıldırım bugün İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında duyurdu

CİNSEL İSTİSMAR TASARISI GERİ ÇEKİLDİ
Bu haber 22 Kasım 2016 - 12:10 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Türkiye günlerdir cinsel istismar düzenlemesini tartışıyor. Başta muhalefet olmak üzere bir çok kesimin karşı çıktığı tasarıyla ilgili AK Parti’den flaş bir hamle geldi.

Başbakan Binali Yıldırım tepki çeken düzenlemenin, komisyona geri çekildiğini söyledi. Başbakan Binali Yıldırım havalimanındaki konuşmasında cinsel istismar tasarısıyla ilgili şunları söyledi:
Bu kanayan bir yaradır. Görmek lazım. Bir teklif verdik birden kıyamet koptu. Böyle bir şey yok!
Bizim anlattığımız bu mağduriyeti gidermek.
Biz muhalefete çağrı yaptık, dedik teklifiniz varsa getirin bu meseleyi halledelim.
Ne yazık ki bu çağrımız kabul görmediği gibi bunu bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler.
Çok önemli bir problemi ıskaladılar.
Bu yönde de toplumda kafa karışıklığı oluşturmayı da başardılar.

TASARIMIZI KOMİSYONA GERİ ÇEKİYORUZ
Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın çağrısı, gerkese muhalefete kendi teklifini hazırlaması için tasarımızı komisyona geri çekiyoruz.

ADALET BAKANI BOZDAĞ’DAN FLAŞ AÇIKLAMA
Başbakan’ın ‘komisyona çekiyoruz’ açıklaması sonrası Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bundan sonra izlenecek yol haritası için çok önemli bir açıklama yaptı. Bozdağ’ın açıklamaları şöyle:
1) Kanunun izin verdiği yaştan önce evlenenlerin mağduriyetlerini gidermek için yapılan düzenleme, Adalet Komisyonuna çekilecek.
2) Komisyonda evlilikte yaşa takılanların mağduriyetini gideren düzenleme tasarı metninden çıkarılacaktır. Tasarının kalan kısmı yasalaşacak.
3) Yaş engeli nedeniyle evlenemedikleri için mağdur olan aileler, dertlerini daha iyi anlatarak siyasi ve toplumsal desteği artırmalıdırlar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA