SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇOCUKLAR KIŞA HAZIR

Beylikdüzü Belediyesi kışa hazırlıklı girmek için çalışmalara başladı. Sağlık İşleri Müdürlüğü Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi işbirliği ile anne-babalara “Çocuğunuz Kışa Hazır Mı?” söyleşisi düzenledi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Anıl Yeşildal’ın konuşmacı olduğu programda yoğunlukla kış aylarında yaşanan hastalıklara ve tedavi süreçlerine değinildi. 

ÇOCUKLAR KIŞA HAZIR
Bu haber 28 Kasım 2016 - 15:04 'de eklendi.

Kış aylarının hiçbir açıdan ilçeyi olumsuz etkilememesi adına tüm müdürlükleriyle hazırlıklara başlayan Beylikdüzü Belediyesi, ilk adımını Sağlık İşleri Müdürlüğü’yle attı. Yoğunlukla kış aylarında ortaya çıkabilecek hastalıklara dikkat çekmek amacıyla “Çocuğunuz Kışa Hazır Mı?” söyleşisi düzenlendi. Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi ve Beylikdüzü Belediyesi’nin işbirliğiyle yapılan söyleşiye konuşmacı olarak katılan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Anıl Yeşildal ebeveynlere nezleden sinüzite, gripten orta kulak iltihaplarına pek çok konu konuda bilgi verdi.

Antibiyotik Kullanımına Dikkat Çekildi

Dr. Yeşildal etkinlikte ayrıca bilinçsiz antibiyotik kullanımına dikkat çekerek, gereksiz ve aşırı antibiyotik kullanımında vücudun bakterilere direnç kazandığını ve bu nedenle ciddi sonuçlar doğabileceğini vurguladı. Antibiyotik kullanımının hatalı yapıldığı hastalıkların başında soğuk algınlığı ile birlikte, kızamık-kızamıkçık-su çiçeği ve el-ayak-ağız hastalığı gibi döküntülü çocuk hastalıklarının geldiğini belirten Yeşildal, “Anne-babalar çocuğun ateşinin yükselmesi durumunda paniğe kapılarak o korku ile antibiyotiğe başlayabiliyor. Oysa orta kulak iltihabı ve zatürre komplikasyonu olmadığı sürece antibiyotik kullanılmaması gerekiyor.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA