SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇOCUKLAR ONLARA EMANET

Beylikdüzü Belediyesi’nin Zabıta ekipleri, okullu çocukların güvenliği için onlara okul giriş-çıkış saatlerinde yardımcı oluyor. Araç trafiği yakınında kalan ve zabıtadan destek isteyen ilçe okullarında ders başlangıç ve bitiş saatlerinde yetkililer hazır bulunuyor.

ÇOCUKLAR ONLARA EMANET
Bu haber 26 Eylül 2017 - 15:50 'de eklendi.

Yaz tatili boyunca ilçedeki okulların fiziki bakım ve onarımlarını yapan Beylikdüzü Belediyesi, çocuklara yeni eğitim-öğretim yılında temiz ve nitelikli eğitim için çalıştı. Şimdi de çocukların okul giriş ve çıkış saatlerinde onların güvenliği için Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okulların önünde bekliyor.

Zabıtalar Eğitim Aldı 

Araç trafiğine yakın olan 15 ilk ve orta okulun önünde yapılan uygulama okulların talep ettiği doğrultuda gerçekleşiyor. Çocuklar için açıkta yiyecek satan okul önü satıcılarına yönelik caydırıcı önlemler alma, öğrencilerin ışıklardan, yaya geçitlerinden veya kritik kavşaklardan geçişlerinde lüzum görüldüğü takdirde elinden tutularak ulaşımının sağlanması konusunda Zabıta Müdürlüğü ekipleri yardımcı oluyor. Ayrıca daha donanımlı bir şekilde hizmet verebilmek için geçtiğimiz aylarda okul önlerinde ve kent parklarında görev yapan zabıta personeline “Öğrenciler için potansiyel dış tehditler ve koruma yolları” adında bir eğitim de verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA