SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÇOCUKLARA OYUNLU TERAPİ

Avcılar’da psikolojik sorunları bulunan 4-12 yaşlarındaki bin 800 çocuk okullarda oluşturulan oyuncak dolu odalarda ‘Oyun terapi’ye alındı.

ÇOCUKLARA OYUNLU TERAPİ
Bu haber 27 Mart 2017 - 10:23 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar Kaymakamlığı bünyesinde görevli klinik psikolg Melek Turan, eğitim gördüğü alandaki tedavi yöntemini öğrencilere uygulayıp olumlu sonuç alınca bunun ilçe genelinde uygulanabilmesi için proje hazırladı. Hazırlanan proje Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan tarafından beğenilirken, destek sağlanabilmesi amacıyla İstanbul Kalkınma Ajansına sunuldu. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın projeyi desteklemesi ile kısa süre içerisinde Avcılar’da belirlenen 10 ilkokulda oyun terapi merkezleri oluşturuldu, rehber öğretmenler oyun terapi eğitimine alındı.

KAYMAKAM DOĞAN: BU İÇERİKTE PROJE TÜRKİYE’DE İLK

Projenin uygulandığı okullardan biri olan Denizköşkler İlkokulu’na Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ile giden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Hulusi Doğan, “Bu içerikte proje Türkiye’de ilk kez uygulanıyor. 1800 öğrenci veya çocuğa hizmet verilecek. Çocuklarımıza yönelik çalışmalarla onları çeşitli hastalıklara karşı aşılar yaptırıyoruz. Yavrularımız ailesinden veya kendisinden kaynaklanan sorunlarla psikolojik sorunlarla da karşılaşabiliyor. Bu projemiz ile çocuklarımızın ruhsal açıdan daha sağlıklı olması hedefleniyor. 4-12 yaşında hazırlarsak her türlü psikolojik sorunları daha kolay aşabilir. Örneğin bağımlılıkla ilgili tehlikelere karşı daha dayanıklı hale gelebiliyor” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA