SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CUMHURİYET FİLMİ REKOR KIRDI

Cumhuriyetimizin 93’üncü yıl dönümü nedeniyle Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı, “Cumhuriyet ve Demokrasi – Birlikte Öyle Güzeller ki”  başlıklı kısa film sosyal medyada yoğun ilgi gördü. 3 günde 2 milyon kişinin izlediği etkileyici film, Atatürk’ün Cumhuriyet’in kuruluşuna dair öngörüsüyle başlayıp Yunus Emre’nin bir dizesiyle son buluyor. 

CUMHURİYET FİLMİ REKOR KIRDI
Bu haber 27 Ekim 2016 - 15:36 'de eklendi.

2 dakika 12 saniyelik filmde Cumhuriyet ve demokrasi kavramları sade ve net bir dille anlatılıyor. Cumhuriyetin “eşit yurttaşların onurlu birliği” olduğunu vurgulayan filmde demokrasinin de Cumhuriyetle en uyumlu yaşam biçimi olduğu belirtiliyor.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu filmle ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Cumhuriyet ve demokrasiyi bilerek sevmeli, anlayarak, özümseyerek bağlanmalıyız. Daima özgür, daima mutlu bir Türkiye için Cumhuriyetimize ve demokrasimize sıkıca sarılmalı ve hep daha ileri taşımanın arayışı içinde olmalıyız. Hazırladığımız film de bu yolda küçük ama etkili bir çaba oldu. Filmi izleyen, paylaşan, yorumlayan, üzerinde düşünen herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA