SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CUMHURİYET GAZETESİ’NE OPERASYON

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonda gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazar Aydın Engin İstanbul’da gözaltına alındı. Engin, sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü. Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, yazar Güray Öz ise Ankara’da gözaltına alındı.

CUMHURİYET GAZETESİ’NE OPERASYON
Bu haber 31 Ekim 2016 - 11:17 'de eklendi.

İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay yurtdışında olduğu için hakkında gözaltı kararı verildi. Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi, gazeteci Orhan Erinç, yazar Hikmet Çetinkaya ile vakıf üyesi ve Cumhuriyet çizeri Musa Kart’ın evlerinde arama yapıldı. Hikmet Çetinkaya gözaltına alındı. Musa Kart, gazete binasından teslim olmak için avukatıyla birlikte emniyete gitti. Orhan Erinç hakkında yaşından ötürü sadece evinde arama kararı olduğu öğrenildi. Yine Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Turhan Günay, Mustafa Kemal Güngör ile Bülent Utku’nun evlerinde de arama yapıldı.

BİLGİSAYAR VE LAPTOPLARA EL KONULDU

Turhan Günay ve Hakan Kara’nın evindeki bilgisayar ve laptoplara el konularak Vatan Emniyet’e götürüldü.

5 GÜN BOYUNCA AVUKAT YASAĞI

Gözaltına alınan Cumhuriyet yazar ve yöneticileri hakkında beş gün boyunca avukat yasağı konuldu.

CAN DÜNDAR HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Gazetenin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar hakkında ise yurtdışında bulunduğu için yakalama kararı çıkarıldığı belirtiliyor.

HAKKINDA GÖZALTI KARARI OLAN İSİMLER

Gazetenin 13 yazar ve yöneticisi hakkında gözaltı kararı bulunduğu bildiriliyor. Operasyonun özellikle vakıf yönetim kurulu üyelerine yönelik olduğu bildiriliyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan isimler şöyle: Önder Çelik, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Eser Yener, Müslüm Özışık, Turhan Günay, Nebil Özgentürk

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA