SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DAHA DA SICAK OLACAK

İstanbul’da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı, yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek

DAHA DA SICAK OLACAK
Bu haber 07 Ağustos 2017 - 11:59 'de eklendi.

Bu hafta İstanbul’da parçalı bulutlu havanın güneşli hale gelmesi ve  rüzgarın hızının artmasıyla sıcaklıkların 35 dereceye ulaşması bekleniyor.

HİSSEDİLEN SICAKLIK 40 DERECEYİ BULACAK

Son tahminlere göre, bugün İstanbul’da sıcaklık 24 ila 35 derece  arasında seyredecek. Hissedilen sıcaklık ise öğle saatlerinden itibaren 40  dereceyi bulacak. Bugün kendisini gösterecek sıcak hava, etkisini hafta sonuna kadar  devam ettirecek.

Kentte yarından itibaren sıcaklık bulunduğu seviyeleri korurken,  rüzgar da saatte 27 kilometre hızla esecek. Buna göre yarın sıcaklık en düşük 23,  en yüksek ise 35 derece olacak. Çarşamba günü bu durumda fazla değişiklik beklenmezken, az bulutlu bir  havada sıcaklığın en düşük 24, en yüksek ise 34 dereceyi bulacağı tahmin  ediliyor.

Perşembe günü az bulutlu hava seyrini devam ettirirken, rüzgar  şiddetini artıracak. Bu bağlamda sıcaklığın perşembe günü en düşük 24, en yüksek  ise 35 derece olması öngörülüyor. Hafta içinin son gününde İstanbul’da az bulutlu hava devam ederken,  rüzgarın hızı saatte 26 kilometreyi bulacak. Cuma günü beklenen en düşük sıcaklık  24 dereceyken, gün içinde sıcaklığın 35 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

NEM, İSTANBULLULARI PERİŞAN EDECEK

İstanbul’da etkisini gösteren yüksek sıcaklıkla birlikte rüzgarın hızı yavaşlarken nem arttı. İstanbul’da bu hafta nem öğle saatlerinde yüzde 90’lara ulaşacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA