SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DEPREME KARŞI BİLİNÇLENDİLER

Beyoğlu Belediyesi, deprem sonrasında yapılması gerekenlerin pratiğini yaparak gerçek olaylara hazırlıklı olmak amacıyla kış deprem tatbikatı düzenledi.

DEPREME KARŞI BİLİNÇLENDİLER
Bu haber 17 Ocak 2017 - 10:12 'de eklendi.

Beyoğlu’nda, afet acil durum planlarına uygun olarak deprem sonrasında yapılması gerekenlerin pratiğini yaparak gerçek olaylara hazırlıklı olmak amacıyla kış deprem tatbikatı organize edildi.

Beyoğlu Belediyesi’nin kardeş belediye anlaşması imzaladığı Japonya’nın Bunkyo Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğü “Afete Hazırlık Projesi” kapsamında gerçekleştirilen tatbikatta, yıkılan binadan yaralı olarak kurtarılan 3 kişi ilk yardım çadırına götürülerek ilk müdahaleleri yapıldı. Beyoğlu Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi ile AFAD ve Kızılay ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği tatbikat izleyenlerden tam not aldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,  “Türkiye maalesef deprem bölgesinde yaşaya bir ülke ve deprem hayatın bir gerçeği. Dolayısıyla İstanbul olarak, Beyoğlu olarak depreme hazırlıklı olmak ve duyarlı olmak vazifemizdir. Beyoğlu Belediyesi olarak ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte bu tür tatbikatları zaman zaman yapıyoruz. Bundan sonra da her yıl bu tatbikatları yaparak duyarlılığı en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz deprem anında ve deprem sonrasında işe müdahale edecek insanlara ilkyardım hizmetlerinin nasıl yapılması gerektiğini öğretmektir. Ben emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum ve inşallah faydalı bir tatbikat olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA