SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DEV KORODAN UNUTULMAZ GECE

Küçükçekmece Belediyesi Atakent Türk Halk Müziği Korosu, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde muhteşem bir konsere imza attı. 

DEV KORODAN UNUTULMAZ GECE
Bu haber 24 Ocak 2017 - 14:14 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Anadolu’nun en güzel ezgilerini seslendiren Atakent Türk Halk Müziği Korosu’nun konserine, ünlü sanatçı Ender Balkır konuk oldu. Konsere, yoğun ilgi gösteren sanatseverler, salonu tıklım tıklım doldurdu.  Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden de koro sanatçılarını yalnız bırakmadı.

ÜNLÜ SANATÇI ENDER BALKIR KOROYA EŞLİK ETTİ

Programda, sunucu Başak İkiz; Yunus Emre, Karacaoğlan ve Pir Sultan Abdal’ın hayatlarından anektodlar sunarak, dinleyicilere duygusal anlar yaşattı. Bağlama sanatçısı Fuat İkiz şefliğinde sahneye çıkan koro, Türk şiirinin temel taşları ve unutulmaz Halk Ozanları Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan deyişleri ve güzellemelerini seslendirdi. Koro sanatçılarının solo performansları ile türkü ve bağlama yorumları da izleyenlerden tam not aldı.

Halk müziği ziyafetinin yaşandığı gece konuk sanatçı Ender Balkır’ın seslendirdiği türkülerle taçlandı. Balkır, ozanların ve aşıkların Türkiye’nin en büyük zenginliği olduğuna dikkat çekerek, seslendirdiği türkülerle birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Konser sonunda, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden, sanatçılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA