SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Devletten memura indirimli konut

Memura oturduğu lojmanı satın alma hakkı geliyor. Hükümet, satışa çıkartılacak 50 bin lojmanda önceliği memurlara verecek. Üstelik yüzde 10 indirim imkanı da sunacak…

Devletten memura indirimli konut
Bu haber 18 Nisan 2018 - 11:38 'de eklendi.

Torba yasa tasarısında yapılan düzenlemeyle 10 yılını doldurmayan lojmanların satışında öncelik memura verilecek. Resmi Gazete’de yayımlanarak satışına resmen izin verilen lojmanlara ilişkin detayları Maliye Bakanı Naci Ağbal anlattı. Ağbal, “Satışa, öncelikle halihazırda oturan ve satın alma talebi bulunan konutlarla başlayacağız.”

SAVUNMA HARİÇ

Şu anda savunma, güvenlik, adalet ve istihbarat hizmetlerinde kullanılanlar hariç, satışa konu 50 bin lojman olduğunu açıklayan Bakan Ağbal, “İhaleye çıkacağız. Memurumuz ihale sonucunda oluşan fiyat üzerinden, ‘Bu konutu ben alacağım’ derse, peşin ödemede ortaya çıkan fiyatın yüzde 10 düşüğüne alabilecek” bilgisini verdi.

48 AY TAKSİTLE SATIŞ

Kamu personeline taksit de yapılacağını açıklayan Bakan Ağbal, “Taksitle ödemek isterse yüzde 25’i peşin, 48 aya kadar taksitle kendisine satacağız. Memurumuz, bu satışlar için banka kredisi de kullanabilecek” dedi. Ağbal, Hazine taşınmazlarının en etkin şekilde kullanılacağını sözlerine ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA