SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN: AKUT’A DESTEK OLALIM

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul milletvekili Didem ENGİN, İstanbul Valiliği tarafından 15 gün içinde merkez olarak kullandıkları binalarını boşaltmaya zorlanan AKUT’a yönelik gerçekleştirilen siyasi baskıları gündeme getirerek AKP’yi “sivil toplum kuruluşlarından bile korkar hale geldiniz” diyerek eleştirdi.

DİDEM ENGİN: AKUT’A DESTEK OLALIM
Bu haber 26 Ekim 2016 - 15:56 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

 

İstanbul Valiliği’nin, AKUT’un 49 yıllığına kiraladığı ve 15 yıldır da merkez olarak kullandığı binayı 15 gün içinde boşaltmasını istediğini hatırlatan Didem ENGİN, AKUT’un kuruluşundan bu yana doğal afetler sırasında gösterdiği özverili hizmetlere dikkat çekti. AKUT’un, depremler başta olmak üzere, tüm doğal afetlerde vatandaşlarımızın yardımına ilk yetişen ve bugüne kadar 2500’e yakın hayat kurtaran, ülkemizin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirten Didem ENGİN, “AKUT, yöneticilerinin Hükümet’e yönelik eleştirel sözleri nedeniyle cezalandırılmaya çalışılıyor” dedi.

AKP’nin sivil toplum kuruluşlarından bile korkar hale geldiğini söyleyen Didem ENGİN, “her eleştirel görüşe karşı gösterdiği tahammülsüzlük nasıl bir girdap içine girdiğinin en bariz örneklerinden biridir” diyerek Hükümet’i eleştirdi.

“Eleştirilerini ifade eden her gazeteciyi, yazarı, sanatçıyı, akademisyeni, vatandaşımızı veya kuruluşu cezalandırarak demokrasiden bahsedilemez” diyen Didem ENGİN, İstanbul Valiliği’nin AKUT’la ilgili almış olduğu bu karardan bir an evvel dönmesi gerektiğini belirterek “hayat kurtarmak için çabalayan binlerce gönüllüden oluşan AKUT gibi kuruluşlara destek olmasını bekliyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA