SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN: BİNLERCE GAZETECİ İŞSİZ

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

DİDEM ENGİN: BİNLERCE GAZETECİ İŞSİZ
Bu haber 10 Ocak 2018 - 17:10 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, “Görevlerini ifa ederken yaşamlarını yitiren basın emekçilerimizi saygı ve minnetle anıyor, halkımızın doğruları ve gerçekleri öğrenmesi için, baskılara boyun eğmeden, korkusuzca ve tarafsızca mesleğini yapmaya çalışan tüm gazetecilerimizi, parlamento muhabirlerimizi, yerel basın emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

YÜZDEN FAZLA GAZETECİ TUTUKLU, BİNLERCE GAZETECİ İŞSİZ!

Ülkemizde yüzün üzerinde gazetecinin tutuklu, binlerce gazetecinin ise işsiz olduğunu söyleyen Didem ENGİN, “İş bulabilen gazetecilerimiz ise ağır çalışma koşulları ve özlük hakları sorunları ile karşı karşıyalar” diye konuştu.

DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SIRALAMASINDA 155. SIRAYA DÜŞTÜK 

Didem ENGİN, Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde ülkemizin 180 ülke arasında 155. sıraya gerilemiş durumda olduğunu hatırlatarak “Halbuki basın özgürlüğü halkımızın haber alma ve bilgi edinme özgürlüğüdür” dedi.

PARLAMENTO MUHABİRLERİNİ VE YEREL BASIN EMEKÇİLERİNİ DE UNUTMADI

Didem ENGİN, konuşmasını “Görevlerini ifa ederken yaşamlarını yitiren basın emekçilerimizi saygı ve minnetle anıyor, halkımızın doğruları ve gerçekleri öğrenmesi için, baskılara boyun eğmeden, korkusuzca ve tarafsızca mesleğini yapmaya çalışan tüm gazetecilerimizi, yerel basın emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum” sözleriyle tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA