SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN: GELİR ADALETSİZLİĞİNE SON VERMELİYİZ

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen OECD Küresel Meclis Ağı toplantısına katılmak için Londra’ya gitti. “Kapsayıcı Büyüme: Analizden Politik Eyleme” başlıklı toplantıda yerel ve küresel ölçekte var olan sosyal eşitsizlikleri giderecek politikalar tartışılacak. 

DİDEM ENGİN: GELİR ADALETSİZLİĞİNE SON VERMELİYİZ
Bu haber 04 Nisan 2018 - 14:54 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

OECD Genel Sektereri Angel Gurria’nın da konuşmacıları arasında olduğu ve iki gün sürecek olan toplantıda sosyal eşitsizliklerin giderilmesinde kapsayıcı büyümenin önemi, kapsayıcı büyüme politikaları ve uygulama yöntemleri, kapsayıcı büyümede şehirlerin etkinliği, gelir adaletsizliğini gidermenin yolları, kapsayıcı büyümenin gerçekleştirilmesinde iş dünyasına düşen görevler gibi önemli konular masaya yatırılacak.

GELİR ADALETSİZLİĞİNE SON VERECEK POLİTİKALARI BİR AN EVVEL UYGULAMAYA GEÇİRMELİYİZ

Toplantının önemine dikkati çeken Didem ENGİN, günümüzde hem yerel ölçekte hem de küresel ölçekte sosyal eşitsizliklerin arttığını belirterek “Vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal refahlarını iyileştirecek politikaların sağlıklı bir şekilde tartışılması ve en hızlı şekilde uygulamaya geçirilebilmesi şarttır. Son yıllarda özellikle ülkemizde gelir eşitsizliği ve yoksul yurttaşlarımızın sayısı hızla artıyor. Hükümet tarafından övünülen büyüme ne yazık ki tüm vatandaşlarımızca hissedilemiyor. Yoksullar her geçen gün yoksullaşırken toplumdaki bu gelir adaletsizliği en çok kadınlarımızı, gençlerimizi, yaşlılarımızı ve çocuklarımızı etkiliyor. Bu eşitsizliklere ve gelir adaletsizliğine son verecek politikaları bir an evvel uygulamaya geçirmeliyiz” dedi.

EŞİTSİZLİK VE ADALETSİZLİĞİN GELECEĞİMİZ ÖNÜNDE ÖRDÜĞÜ DUVARI HEP BİRLİKTE YIKABİLİRİZ

Toplumdaki eşitsizliklerin ve adaletsizliklerin artışının çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim, sağlık gibi sosyal hizmetlere erişimlerini de sekteye uğrattığını vurgulayan Didem ENGİN, “Sosyal haklara erişimde yaşanan eşitsizlikler gelecek kuşaklarımızı yani yarınımızı doğrudan etkiliyor. OECD tarafından dile getirilen kapsayıcı büyüme politikaları bu eşitsizlikleri en aza indirmeyi hedefliyor. Düzenlenen bu toplantının tüm katılımcı ülkeler açısından bu eşitsizlikleri giderecek politikaları hayata geçirme açısından son derece önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA