SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN GÖZLEMCİ GÖREVİ İÇİN KARADAĞ’DA

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, 15 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Karadağ Cumhurbaşkanlığı seçiminde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) adına seçim gözlemciliği görevini yürütmek üzere Karadağ’a gitti.

DİDEM ENGİN GÖZLEMCİ GÖREVİ İÇİN KARADAĞ’DA
Bu haber 13 Nisan 2018 - 11:37 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

15 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Karadağ Cumhurbaşkanlığı seçimi için AKPM’nin belirlediği 13 kişilik heyet içerisinde yer alan Didem ENGİN, “Yeni Cumhurbaşkanını belirleyecek olan Karadağ’da seçimlerin demokratik, adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirip gerçekleştirilmediğini gözlemleyebilmek için 13 kişilik AKPM gözlemci heyeti olarak 12-16 Nisan tarihleri arasında Karadağ’da bulunuyoruz. Temennimiz Karadağ vatandaşlarının siyasi tercihlerinin adil ve şeffaf bir şekilde sandığa yansımasıdır” dedi.

SEÇİMLERİN BASKIDAN UZAK GERÇEKLEŞMESİ DEMOKRASİNİN ÖN KOŞULUDUR

Karadağ’ın 15 Nisan’da 7. Cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına gideceğini belirten Didem ENGİN, “Seçimlerin baskıdan uzak bir şekilde, demokratik unsurlara uygun gerçekleştirilebilmesi demokratik bir yönetimin ön koşuludur. Bunun için de vatandaşların özgürce oy kullanabilmeleri için gerekli koşulların varlığı önemlidir” diye konuştu.

SEÇİMLER ADİL VE ŞEFFAF OLMALI

Didem ENGİN, AKPM seçim gözlemcisi olarak görevinin seçimlerin adil, şeffaf ve özgür bir ortamda, baskıdan uzak bir şekilde yapılıp yapılmadığının tespiti olduğunu vurgulayarak “Karadağ halkının sandık başında hiçbir baskı altında kalmadan oy kullanabilmesi ve seçimlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması başlıca dileğimiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA