SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN HOCALI KATLİAMINI TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, 26 yıl önce 26 Şubat 1992’de Hocalı’da yaşanan katliamı şiddetle kınadı.

DİDEM ENGİN HOCALI KATLİAMINI TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI
Bu haber 28 Şubat 2018 - 13:58 'de eklendi.

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, 26 yıl önce 26 Şubat 1992’de Hocalı’da yaşanan katliamı şiddetle kınadı ve “Azeri kardeşlerimizin acısı bizim de acımızdır, orada evlatlarını kaybeden Azeri anneler bizim de annelerimizdir. Tarih boyunca bu acıyı ne Azeri kardeşlerimiz ve ne de Türk halkı asla unutmayacaktır” dedi.

HOCALI’DA BİR İNSANLIK DRAMI YAŞANDI

Konuşmasında 26 Şubat 1992’de Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında bir insanlık dramı yaşandığını belirten Didem ENGİN “106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere, 613 Azeri kardeşimiz Ermenistan askerleri tarafından katledildi, 487 kişi ağır yaralandı, rehin alınanlar içinden 150 kişiden ise bir daha haber alınamadı” dedi.

KATLİAMI ŞİDDETLE KINADI 

“Sivil ve korunmasız halka karşı yapılan bu insanlık dışı saldırıyı, bu katliamı şiddetle kınıyorum” diyen Didem ENGİN, konuşmasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

“Azeri kardeşlerimizin acısı bizim de acımızdır, orada evlatlarını kaybeden Azeri anneler bizim de annelerimizdir” diyen Didem ENGİN “Tarih boyunca bu acıyı ne Azeri kardeşlerimiz ve ne de Türk halkı asla unutmayacaktır. Her zaman kalbimizde olan Azerbaycan halkına, kardeşlerimize, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden gönülden selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA