SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİDEM ENGİN’DEN TAŞERON KHK’SINA TEPKİ

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, taşeron emekçilerin kadroya alınmasını düzenleyen Kanun Hükmünde Kararname’nin hakkaniyet içermediğini ve tüm taşeron emekçileri kapsamadığını dile getirdi.    

DİDEM ENGİN’DEN TAŞERON KHK’SINA TEPKİ
Bu haber 17 Ocak 2018 - 11:49 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

 

Ülkemizin 1.5 yıldır Olağanüstü Hal kapsamında yönetildiğini hatırlatan Didem ENGİN, Olağanüstü Hal sınırlarını aşan Kanun Hükmünde Kararnamelerle Meclis’in saf dışı bırakıldığını belirtti.

HUKUK ASKIYA ALINIYOR!

“Anayasamızda yazan “Kanun Hükmünde Kararnameler TBMM komisyonları ve Genel Kurulu’nda öncelikle ve ivedilikle görüşülür” hükmüne rağmen, Kanun Hükmünde Kararnamelerin Meclis’te görüşülmesi engelleniyor, hukuk askıya alınıyor” diyen Didem ENGİN, “Son olarak, taşeron emekçilerimizle ilgili bir düzenleme bile Meclis’ten kaçırıldı. Çalışma ısrarımıza rağmen AKP, yılbaşı gerekçesiyle Meclis’i kapattı ve taşeron konusunda geceyarısı KHK’sı yayımladı” sözleri ile taşeron düzenlemesine değindi.

“Taşeron emekçilerimizle ilgili bu kararname hakkaniyet içermeyen, çok sayıda kuruluşu örneğin KİT’leri kapsam dışı bırakan, tüm taşeron emekçileri kapsamak yerine sınav adı altında kayırmacılığa yol açabilecek bir düzenlemedir” diye konuşan Didem ENGİN, “İnanıyorum ki hakkı yenen tüm vatandaşlarımız 2019 seçimlerinde sandık başına gittiklerinde bu haksızlıkları hatırlayarak oylarını kullanacaklardır” sözleri ile vatandaşların AKP Hükümeti’ne gerekli cevabı sandıkta vereceğini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA