SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DİN GÖREVLİLERİ BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi’nin ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle düzenlediği etkinlikte, Araştırmacı, Tarihçi Nermin Taylan, ‘Kadim Medeniyetimizde Camii Kütüphaneleri’ni anlattı.

DİN GÖREVLİLERİ BULUŞTU
Bu haber 05 Ekim 2016 - 12:01 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde Küçükçekmece Müftülüğü’nün işbirliğiyle gerçekleşen etkinliğe, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Müftüsü Mustafa Temel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut ile çok sayıda din görevlisi katıldı. 

 “15 TEMMUZ’UN EN KAHRAMAN GAZİLERİ SİZLERSİNİZ”

 İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu’nun ardından söz alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “15 Temmuz gecesi, minarelere koşarak, milletimize nefes olan siz değerli hocalarımıza muhabbetle selamlıyorum. Ayrıca hemen akabinde tuttuğumuz nöbetlerde bizi hiç yalnız bırakmadınız. 15 Temmuz’un en kahraman gazileri sizlersiniz. Din görevlisi nasıl oluru milletimize gösterdiniz. Biz artık herkesi din görevlisi olarak görüyoruz. Dinle ilgili her türlü hizmeti yapmak din görevlisi olmak demek. Din Görevlileri ve Camiler Haftanızı kutluyorum” dedi.

BAŞKAN KARADENİZ’DEN MÜFTÜLÜĞE ZİYARET

 Başkan Temel Karadeniz ayrıca, protokol üyeleri ile birlikte programa katılan din görevlilerine gül dağıttı. ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle Küçükçekmece Müftülüğü’nü de ziyaret eden Başkan Karadeniz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel ve din görevlileri ile sohbet etti. 

 “CAMİLER BU ÜLKENİN TAPU SENEDİDİR”

 Programda bir konuşma gerçekleştiren İlçe Kaymakamı Harun Kaya da, “15 Temmuz’daki o karanlık geceyi aydınlatan siz değerli hocalarımızın gayretlerini biliyoruz. O gece minarelerden sela yükselten tüm değerli din görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Müftüsü Mustafa Temel ise katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, “Camiler bizim hayatımızın merkezi. Bu ülkenin, bu milletin tapu senedidir. O irfan yuvalarımıza, bilgi mekanlarımıza, gönüllerimizi nurlandıran o mekanlara saatler yetmez” diye konuştu.
Osmanlı camileri içinde her zaman kitap ve kütüphanenin olduğuna değinen Araştırmacı- Tarihçi Nermin Taylan ise Fatih Sultan Mehmet’ in İstanbul’u fethetmesindeki en büyük etkenin okuduğu kitaplar olduğuna değindi. Taylan, Osmanlı camilerinin bir köşesinde ya da hemen yanında bulunan kütüphanelerde İbn-i Arabi Tefsiri gibi çok önemli eserlerin yer aldığını da ifade etti. Program sonunda protokol üyeleri, din görevlilerine plaket, konuşmacılara ise çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA